Pasakų šventėje

  • Paskelbė : Danutė Miknevičienė
  • Paskelbta: 2025-05-07
  • Kategorija: Konkursai

Spaudos atgavimo ir knygos dieną Kupiškio rajono ugdymo įstaigų 3–4 klasių mokinių komandos susirinko į šventišką skaitymo skatinimo konkursą „Nauji drabužiai Anderseno pasakoms“, skirtą žymaus danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno jubiliejiniams metams. Šį kūrybingą ir įkvepiantį renginį organizavo Kupiškio rajono savivaldybės ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodinis būrelis, o partneriu buvo Kupiškio r. švietimo pagalbos tarnyba.

Konkurso tikslas – sudominti pradinių klasių mokinius skaitymu, skatinti pažinti ir pamilti H. K. Anderseno kūrybą.

Į konkursą, vykusį Kupiškio ŠPT salėje, susirinko maži literatūros mylėtojai, jau pažįstantys paslaptingąjį Anderseno pasakų pasaulį, perskaitę daugybę jo kūrinių ir pasiruošę kūrybingai atskleisti savo žinias bei vaizduotę.

Šventė prasidėjo linkėjimais – sėkmės, drąsos, ryžto, šypsenų ir džiaugsmo. Užduočių organizatorė, Kupiškio Lauryno Gucevičiaus gimnazijos bibliotekininkė Renata Petruševičienė, vaikus pakvietė į pasakų karalystę, kur kiekviena pasaka tarsi užrakintas namelis – jį atrakinti gali tik tie, kurie tikrai nori pažinti stebuklus.

Ant stalų laukė pasakų nameliai su užduotimis – reikėjo juos atrakinti ir išspręsti kūrybines ir literatūrines mįsles. Pirmiausia komandos pristatė savo namų darbus – trumpus filmukus apie H. K. Anderseno pasakas. Vėliau vaikai atsakinėjo į klausimus apie rašytojo vaikystę, mokslus ir kūrybos kelią, spėliojo pasakų pavadinimus pagal užuominas, atpažino, kurios pasakos tikrai yra Anderseno, ir kurios – ne.

Įdomi ir smagi užduotis „Pasakos su paslaptimi“ skatino įsiklausyti į duotas ištraukas ir atpažinti, kuri pasaka jose slepiasi.

Kupiškio VB vaikų erdvės knygų fėja Laimutė Kliopkinienė taip pat išbandė vaikų literatūrinius gebėjimus: dalyviai turėjo išvardyti labiausiai patikusias H. K. Anderseno pasakas ir raiškiai perskaityti ištrauką iš „Coliukės“, bet taip, kad visi girdėtų ir pajustų kūrinio grožį.

Renginio vedėja pakvietė mažuosius dalyvius tapti Anderseno pasakų iliustratoriais. Vaikai spalvino pasakų paveikslėlius ir suklijavo juos į simbolinę pasakų knygą, taip baigdami šią kupiną stebuklų kelionę.

Šventės pabaigoje dalyvius pasitiko vertintojų šypsenos – Kupiškio rajono VB bibliotekininkės Ala ir Laimutė nuoširdžiai dėkojo vaikams už kūrybiškumą, žingeidumą, susiklausymą ir puikų pasiruošimą. Visi buvo apdovanoti smagiais prizų rinkiniais.

Pats gražiausias gyvenimas – pasakose. Todėl šventė baigėsi šiltais atsisveikinimo žodžiais, nuskambėjusiais iš poetės Violetos Palčinskaitės eilių:
„Palikit baltas ilgesio rožes
prie žalvarinio Pasakos paminklo.“

 

Nuotraukos:
Danutė Miknevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas