Alizavietė Mija vyks į Paryžių!

  • Paskelbė : Danutė Miknevičienė
  • Paskelbta: 2024-06-05
  • Kategorija: Konkursai

Birželio 4 d. Sasnavos pagrindinėje mokykloje, Marijampolės raj., buvo surengtos jaunųjų dviratininkų saugaus eismo varžybos, kurių metu atrinkti 4 vaikai į rudenį (rugsėjo mėn. Paryžiuje vyksiantį konkursą ETEC-2024 (European traffik education contest). Tarp jų ir Alizavos pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinė Mija Micėliūtė!

Šis Europos saugaus eismo konkursas, kurį organizuoja visiems gerai žinoma automobilių sporto federacija FIA, rengiamas jau 37-ą kartą. Iš viso  Prancūzijoje susirinks 24 komandos iš įvairių Europos šalių. Lietuvai Paryžiuje atstovaus LAS (Lietuvos automobilinkų sąjunga) jaunieji dviratininkai. Komandą sudaro keturi 10-12 metų vaikai, kuriems teks įveikti 8 dviračio praktinio vairavimo ir teorines kelių eismo taisyklių užduotis.

Vasarą LAS komandos jauniesiems dviratininkams teks rimtai pasitreniruoti, pagilinti kelių taisyklių žinias, kad rudenį deramai atstovautų Lietuvai, savo rajonui ir mokyklai.

Pagrindinis tokių konkursų tikslas - mažinti avaringumą Europos keliuose, ugdyti jaunosios kartos sąmoningumą ir atsakomybės jausmą.

Vaikų išvyką į ETEC-2024 finansuos Lietuvos automobilininkų sąjunga, privatūs asmenys ir kiti rėmėjai.

 

 

Nuotraukos:
Eimutis Sarsevičius

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos