Edukacija Vilnius - tavo kuprinėje

  • Paskelbė : Danutė Miknevičienė
  • Paskelbta: 2023-06-13
  • Kategorija: Išvykos

Birželio 8 d. kartu su Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai dalyvavo VšĮ „Go Vilnius“ organizuotame orientaciniame žaidime po Vilniaus senamiestį „Vilnius- tavo kuprinėje“.

Suskirstyti į grupeles, gavę kuprines su įvairiais daiktais, leidomės paskui smagų gidą, stabteldami istorinėje stotelėje, išklausę to objekto istoriją bei atlikę užduotį, rinkome dukatas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės auksines monetas (pradėtas kaldinti Žygimanto Augusto 1547–1549).

Objektai buvo įvairiausi ir įdomiausi: senieji Vilniaus gyventojai, šiuolaikinių menininkių iš senųjų piešinių perkelti į Vilniaus miestą (kai kurie piešti su dūmais); sienose įamžinti literatai, gyvenę Vilniuje ar kūrę apie Vilnių; skulptūra metraštininkui; istorinės meilės kavinė „Augustas ir Barbora“;  garsioji Šv. Onos bažnyčia, kurią pamatęs istorinis prancūzų karvedys Napaleonas užsinorėjo paimti ant delno ir perkelti į Paryžių; teatras „Meno Fortas“, kuriame dirbo garsusis režisierius Eimuntas Nekrošius ir t.t.

Užduotys – netikėčiausios: sužaisti „Suktuką“; kompasų pagalba surasti piešinį ant sienos; įvardyti Vilniaus mozaikoje išdėliotus istorinius pastatus; nuskenavus QR kodus ir pažiūrėjus Minecraft stiliumi sukurtą filmuką apie tai, kaip keitėsi Vilnius, pasakyti, kokie architektūros stiliai vyrauja Vilniuje; paragavus saldainių „Karalienės Barboros perlai“, pasakyti, kokį vaisių labiausiai mėgo Barbora Radvilaitė; literatų sienoje atrasti nurodytą asmenybę ir t.t.

Paskui skaičiavome, kiek kuri grupelė surinko dukatų. Daugiausiai surinkę apdovanoti ekologiškais saldainiais. Mokinių aktyvumas - šimtaprocentinis, žaidimo azartas – stipriausias, nuotaika – pakiliausia.

 

Nuotraukos:
Danutė Miknevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos