Diskusija apie interneto saugumą: filmo „Sugauti tinkle“ peržiūra

  • Paskelbė : Danutė Miknevičienė
  • Paskelbta: 2025-02-16
  • Kategorija: Renginiai

Vasario 13–14 dienomis Alizavos pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje, kurios metu „Nepatogaus kino klasės“ platformoje žiūrėjo dokumentinį Čekijos filmą „Sugauti tinkle“.

Šis filmas atskleidžia svarbias interneto saugumo temas, pristatydamas eksperimentą, kuriame dalyvavo aktorės, apsimetusios nepilnametėmis merginomis, o visi su jomis bendraujantys asmenys – realūs interneto naudotojai.

Peržiūros metu mokiniai susipažino su pavojais, slypinčiais virtualioje erdvėje, įskaitant priekabiavimą ir seksualinio išnaudojimo grėsmes. Po filmo vyko diskusija – dalyviai dalinosi savo įspūdžiais, aptarė, kas jiems paliko didžiausią įspūdį, kokius klausimus iškėlė filmas ir kokių naujų žinių jie įgijo.

Pagrindinė šio filmo žinutė – saugus bendravimas internete. Mokiniai suprato, kodėl itin svarbu:
✅ Nesiųsti asmeninių ar intymių nuotraukų – jų platinimas gali tapti manipuliacijos įrankiu.
✅ Atpažinti viliojimo taktikas – dovanos ar pernelyg draugiškas tonas gali būti siekis užmegzti pasitikėjimą ir pasinaudoti vaiko patiklumu.
✅ Pasitikėti suaugusiaisiais – kilus grėsmei svarbu kreiptis į tėvus ar atsakingas institucijas.
✅ Sustiprinti savo profilio apsaugą – tinkamai nustatyti privatumo parametrus, kad asmeninė informacija būtų prieinama tik artimiems draugams.

Ši edukacinė veikla paskatino mokinius kritiškai vertinti interneto erdvę ir stiprinti skaitmeninio saugumo įgūdžius.

 

Nuotraukos:
Danutė Miknevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas