Vaivorykštė delne: šviesos spalvų sandaros analizė ir praktinis taikymas

  • Paskelbė : Danutė Miknevičienė
  • Paskelbta: 2024-05-22
  • Kategorija: Išvykos

Iš kur atsiranda spalvos? Kodėl matome spalvas? Šviečia balta spalva. Kas atsitinka su Saulės spalva, kai atsispindi? Lūžta vandens lašelyje ir matome vaivorykštės spalvas. Kūnai sugeria visas spalvas, o atspindi tas, kurias mes matome. Kodėl matome juodą spalvą? Juodos spalvos nėra, bet mūsų smegenys sukuria. Rožinės spalvos natūraliai nėra, tai spalvų mišinys.

Gegužės 22 dieną Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai lankėsi Panevėžio regiono STEAM atviros prieigos centre. Fizikos-inžinerijos laboratorijoje jie atliko tiriamąjį darbą „Vaivorykštė delne: šviesos sudėties analizė ir praktinis pritaikymas“.

Ką žmogus išmoko iš gamtos ir ką panaudojo šiuolaikiniuose telefonuose, televizijoje, nuotraukose? Mokiniai suprato, kad šalia matomos spektro dalies yra ir nematoma (šalia vaivorykštės yra ir nematoma jos dalis), kurios buvimu galima įsitikinti termometru; stebėdami vaivorykštės spalvas suprato, kad skirtingos spalvos šviesa sklinda skirtingu greičiu; sužinojo, kad spalvotas vaizdas yra sudarytas iš trijų skirtingo intensyvumo spalvų (raudonos, žalios, mėlynos) pikselių.

Atlikę tiriamąjį darbą mokiniai įgijo tiriamųjų įgūdžių, pagilino darbo su optiniais prietaisais ir priemonėmis eksperimentinius gebėjimus.

 

Nuotraukos:
Danutė Miknevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos