Susitikimas su liudininku

  • Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2023-01-14
  • Kategorija: Renginiai

Sausio 13-osios išvakarėse Alizavos biblioteka gavo ypatingą knygą „Mes buvome ten...“. Joje sudėti Lietuvos žmonių liudijimai apie 1991 metų sausio 11-13 dienomis įvykdytą Sovietų Sąjungos agresiją. Tai beginklių žmonių pasipriešinimo galingai diktatoriaus jėgai dienoraštis - didžiulis Lietuvos laisvės gynimo ir Sausio 13-osios tragiškos pergalės dokumentas.

Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės organizuotame iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime su vaikais ir jaunimu prisiminimais dalijosi ŽMOGUS iš knygos „Mes buvome ten...“- kupiškėnas Algirdas Gasiūnas.

Algirdas vaizdingai pasakojo, kaip, entuziastingai susiorganizavę, buvusio Žaidelių kolūkio žmonės su savo autobusu tą lemtingą naktį nuvyko į Vilnių... Pasakojo, kaip jie visi susikabinę rankomis šaukė „Lietuva! Lietuva! Būk laisva!“... Pasakojo, kaip šviesiaplaukis jaunuolis Ignas Šimulionis užsikorė ant tanko vamzdžio ir kaip linksmai laviravo šiam sukinėjantis... Pasakojo, kaip, prasidėjus šaudymams, daugiausiai kulkų kliuvo ten, kur žaideliečiai buvo paslėpę savo moteris... Pasakojo, kaip atpažino iš „Volgos“ išlipusį žymųjį Sovietų valdininką V. Švedą... Pasakojo, kad linksmasis Ignas Šimulionis buvo nušautas...

Eilėmis į susirinkusius kreipėsi mokyklos vyriausieji – dešimtokai. „Kas mes būtume be Sausio 13-osios? Kas mes būtume be kaltės jausmo prieš juos, gyvybės sąskaita išpirkusius mūsų dabartinį buvimą?“ Mokiniai kalbėjo apie šio dramatiško įvykio reikšmę. Vardijo keturiolikos aukų vardus ir pavardes...

Laisvės gynėjų atminimą pagerbę Tylos minute, vaikai ir suaugę, apsupę atminimo laužą, dainavo lietuviškas patriotines dainas.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos