Naujienos
Už surinktas atliekas – smagi išvyka!

Praėjusiais mokslo metais Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė surinko ir išgabeno net 3 718 kg elektroninių atliekų, 1290 kg sugedusių televizorių, 106 kg panaudotų baterijų. Už šias atliekas buvo skirta 557 taškų-eurų prizams išsirinkti.

                      Rugsėjo 15 d. dviem mokykliniais autobusais riedėjome į Vilnių, į NASA edukacinę programą. Molėtų plento aikštelėje mūsų laukė programos vedėjai Karolis, Evaldas ir Aurimas. Jie mums išdavė kareivišką uniformą, kurią per minutę turėjome apsirengti ir susitvarkyti. Paskui visi buvome išpiešti - užmaskuoti, kad nepastebėtų priešas. Griežtieji vedėjai mokė rikiuotės pratimų ir karinės drausmės. Sužinojome, kaip baudžiami kareiviai nesilaikantys drausmės, ką reiškia „raudona linija“ ar „sėdėti prie stalo“, kas yra „uraganas“, o kas „guba“. Savo fizinę ištvermę tikrinome bėgdami krosą ir dainuodami: „Kaip man gera ir smagu/ būryje šitų draugų!/Kaip man gera ir smagu/ bėgsiu taip lyg paryčių!“. Mokėmės netgi tylėti. Pasiskirstę į komandas ir išsirinkę lyderius rungtyniavome traukdami virvę, bėgdami su dujokauke, šaudydami į taikinius. Taip pat piešėme teritorijos planą, ieškojome dingusio krovinio, nešėme sužeistąjį, mokėmės teikti pirmąją pagalbą.

                      Vieniems rungtyniaujant, kitus vedėjas Evaldas pakvietė tapti kosmoso raketų ekspertais. Su jo pagalba konstravome „tarpgalaktinę“ raketą. Kruopščiai kirpome sparnus, parašiutus, šlifavome viršūnes, klijavome, montavome. Iš viso pagaminome tris raketas. Nesitikėjome, kad jos bus tokios greitos ir taip aukštai kils. Įsitikinome, kad mokslas gali būti kvapą gniaužiančiu ir įspūdžių kupinu reginiu.

                      Atlikus visas užduotis buvo pateikta dovana – kariško sauso maisto davinys. Kol neparagavome, manėme kad kareivių maistas neskanus, bet mums jis labai patiko. Ragavome karštą košę, sausainius, lazdynų riešutus, šokoladą, medų ir marmeladą. Sužinojome dar vieną mokslo paslaptį - kokių cheminių reakcijų dėka kareiviai taip lengvai išsiverda košę.

                      Atsisveikinome su griežtaisiais vedėjais gavę jų pagrindinį patarimą – visada klausyti vyresnių už save.

 

Adelė Baronaitė, Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinė