Naujienos
Praturtėjo Knygų mugėje

Vasario 24 d. Alizavos mokyklos bendruomenės nariai lankėsi Tarptautinės Vilniaus knygų mugės renginiuose.

                      Vaikų scenoje aktorių trupė „Teatriukas“ dainavo linksmas daineles iš poetės Ramutės Skučaitės knygos „Pelėda žino“. Smagų koncertą žiūrėjo pati poetė, o paskui atsakinėjo į vaikų užduotus klausimus.

  

                      Didžiojoje salėje aktorė Nijolė Narmontaitė teatrališkai pasakojo apie tai, ką sudėjo į savo naująją knygą „Aktoriai, aprengėjos ir scenos darbininkai. Ko nematė žiūrovai?“ Įspūdžiais dalinosi ir kiti aktoriai: Algirdas Latėnas, Ineta Stasiulytė.

                      Besidomintys kūrybiškumo ugdymu nuskubėjo į salę, kur vyko Gedimino Beresnevičiaus knygos „Sukurk kroodilą“ pristatymas. Autorius į šią knygą sudėjo viską, ką iki šiol gudrieji pasaulio žmonės sugalvojo kūrybiškumo ugdymo srityje, o greta jų - šiandieninių savo studentų refleksijas: kaip jie sau pritaikė vieną ar kitą metodą.

                      Jaunos mamos su savo atžalomis dalyvavo žurnalo „Flintas“ vadovės Ilonos Bakšės- Bumblauskienės seminare „Nuo makaliūzės iki raidės“. Drauge aiškinosi pirmuosius mažylių kūrybiškumo žingsnelius, kaip jiems padėti, kaip nepažeisti mažylių autorinių teisių.

                      Moterims labai smalsu buvo, kaip išlikti lieknomis visą gyvenimą. Gydytoja dietologė Vaida Kurpienė pristatė naująją knygą.

                      Forume vyko įdomi ir intriguojanti diskusija: ar miršta knygos? ką knyga gali? Diskutavo poezijos terapijos praktikė Jūratė Sučylaitė ir medijų specialistas Kęstas Kirtiklis. Jie diskutavo apie skaitymo ir atminties transformacijas, apie sąmonės prisitaikymą prie technologijų. Apie tai, kaip tinkamai parinkti literatūriniai tekstai palengvina terapeuto ir ligonių bendravimą, kaip stipriai eilėraščiai gali pakeisti emocinę būseną, kodėl onkologinėmis ligomis sergantiems balsu skaitomos knygos.

                  Didieji Lietuvos gamtininkai - rašytojai - fotografai: Selemonas Paltanavičius ir Marius Čepulis dalinosi patirtimi apie potyrius gamtoje: skaityti apie gamtą ir iš tiesų būti joje – kuo tai skiriasi ir apie ką nepagalvoji?

                      O vaikų scenoje jau vyko kitos knygos pristatymas. Garsusis vaikų literatūros žinovas dr. Kęstutis Urba pasakojo, kaip Naujojoje Zelandijoje surado Joy Cowley ir Gavino Bishopo knygutę „Gyvatė ir Driežas“. „Teatriuko“ aktoriai šmaikščiai ir išradingai perskaitė apie Gyvatės ir Driežo verslo dieną.

                      IBBY stende buvo galima įsigyti naująją K. Urbos knygelę su rekomenduojamų 1-10 kl. mokiniams perskaityti knygų sąrašais.

                      Kūrybinėje studijoje šurmuliavo Knygų šalies svečiai ir daugybė vaikų. Vieni gamino po-up atvirukus „iškelk Trispalvę jūroje“. Kiti domėjosi Prancūzijos dailininkės Marion Bataille erdvinėmis knygomis. Dar kitus Vytautas Gentvilas supažindino su nereginčių žmonių raštu. Vaikus meistriškumo mokė garsusis paveikslėlių knygų kūrėjas iš Tokijo Katsumi Komagata. Buvo galima pasigrožėti jo knygų paroda. Vaikų sceną labai ryškiai nuspalvino Prancūzijoje kuriančios lietuvių dailininkės Elenos Selenos darbai: „Džiunglės“ ir „Mėlynas sodas“. Autorė mokė, kai gaminti erdvines knygutes.

                      Muzikos salėje žurnalistas Ramūnas Zilnys kalbino nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtoją Jurijų Veklenko. Pavargusius nuo šurmulio atgaivino melodingos dainininkės Bjelle dainos.

   

                      Mokiniai, mokytojos, mamos prisipirko patikusių knygų, bendravo su jų autoriais, praturtėjo dvasiškai, atsipalaidavo nuo kasdienybės. Suprato, kad Tarptautinė Vilniaus knygų mugė - aukščiausios kultūros renginys, kurį turėtų aplankyti kiekvienas.

                      Danutė Miknevičienė, Alizavos mokyklos bibliotekininkė