Naujienos
Pamokas vedė savanoriai iš TELIA

Vasario 7 d. Saugesnio interneto pamokas vedė  trys savanoriai iš TELIA: Alissa Miller, Artūras Samoilenko ir Šarūnas Urbonavičius.

Mokytojai savanoriai vieną pamoką bendravo su 1-4 klasių mokiniais. Papasakojo apie mėlynąjį dantį – BLUETOOTH – belaidę technologiją, apie tai, kodėl negalima jo laikyti visą laiką įjungto. Patarė jungtis prie žinomo (saugaus) bevielio ryšio, neleisti nepažįstamiems jungtis prie savojo WI FI, nedalinti slaptažodžių. Programėles siųstis tik iš oficialių platformų, būtinai patikrinti, ar legali programėlė. Būtinai perskaityti, ko pageidauja programėlės kūrėjai ir tik po to spausti spaudą „Sutinku“. Svečiai perspėjo apie telefoninius pavojus, patarė vaikams neatsakinėti į nežinomas žinutes, neatsiliepti į nežinomų numerių skambučius. Kalbėjo, kaip svarbu užrakinti savą telefoną, kad būtum užtikrintas, jog pametus, nebus pavogti tavo duomenys. Internetas suteikia anonimiškumą, o už anonimo gali slėptis negeras žmogus. Žmonės žinodami, kad už nusikaltimą nebus nubausti tampa labai žiaurūs ir išradingi. Vaikai filmuodami savo namų aplinką ir keldami video į internetą suteikia puikiausią informaciją nusikaltėliams. Svečiai kalbėjo ir apie patyčias internete. Jos smagios tik tam, kuris tyčiojasi. Įspėjo, kad prieš keliant draugų nuotraukas, reikia jų paklausti, ar šie neprieštarauja. Mokytojai įvardijo šaltinius, į kuriuos reikia kreiptis pagalbos ištikus nelaimei. Užrašė nemokamos vaikų linijos telefoną: 116111.

   

5-7 klasių mokiniai turėjo dvi saugesnio interneto pamokas. Pirmiausia naujieji mokytojai parodė mokiniams www.auguinternete.lt  svetainę, kurioje gausu nuotaikingų filmukų, patarimų, kaip tinkamai elgtis internete, kad išvengtum pavojų. Pažiūrėję nuotaikingą Agnės Juškėnaitės filmuką, kviečiantį pagalvoti, ar verta dalintis nuotraukomis, kurios atskleidžia daugiau negu tavo šypseną, gavo užduotį. Grupelėse sugalvoti nesaugaus interneto naudojimosi situacijas ir su programėle „Plotagon Education“ sukurti filmukus. Tai labai smagi švedų sukurta programėlė, teikianti didžiules galimybes kurti personažus, perteikti jų emocijas, judesius, įgarsinti.

Teigiamų emocijų pliūpsnį paaugliams suteikė ši užduotis. Sukurti filmukai buvo labai šarmingi, labai patiko ir žiūrovams, ir patiems kūrėjams. Mokiniai ilgam atsimins šias patirtis ir pasistengs nedaryti internete tokių klaidų, kurias darė jų sukurti herojai.

Jauniesiems mokytojams iš TELIA tai buvo pirmosios pamokos, nauja, labai patikusi patirtis. Buvo smagu bendrauti su mokiniais, lankytis jaukioje kaimo mokykloje. Jaunuolių nuomone labai svarbu, kad jau mokyklos suole vaikas žinotų, kur negalima lįsti ir kodėl.

Atsisveikino mokytojai savanoriai, kiekvienam pamokos dalyviui padovanoję po atšvaitą www.auguinternete.lt ir po linksmą puodelį „Bla bla bla“. Palinkėjo virtualiame pasaulyje būti budriems ir protingiems, reaguoti gudriai ir būti saugiems.

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė