Naujienos
Pamoką apie finansinį raštingumą vedė buvusi mokyklos mokinė

  Sausio 29 d. įvyko atvira integruota pilietiškumo ir matematikos pamoka  „Finansinio raštingumo pagrindai“  9 ir 10 kl. mokiniams . Pilietiškumo mokytoja Jugasė Kovaliūnienė ir matematikos mokytoja Vitalija Mikšienė pamoką pravesti pakvietė buvusią Alizavos mokyklos mokinę Dalę. Šiandien Dalė – SEB darbuotoja.

Pamokos uždavinys - susipažinus su finansų tvarkymo pradžiamoksliu išmokti atsakingai į juos žiūrėti, planuoti, taupyti.

Buvusi mokyklos draugė papasakojo apie ateities profesijas, tokias kaip kūno dalių dizaineriai, dronų pilotai, alternatyvių išteklių inžinieriai ir pan. Papasakojo apie išmaniąsias parduotuves, tokias kaip Amazon.com parduotuvė Vašingtone (JAV), apie parduotuves, kuriose nebebus pardavėjų, o  apsiperkama bus naudojant mobiliąsias programėles ir t.t. Dalė paprašė pafantazuoti apie būsimą darbą ir pirmąjį atlyginimą. Paaiškino, ką reiškia būti verslininku, kiek pastarajam kainuoja darbininko išlaikymas. Priėmus bendrą sprendimą, kad vidutinė pirmoji alga tebūtų vos 500 eurų, grupelėse mokiniai planavo, kaip ją išleistų.

   

Dalė paaiškino apie tai, kokios yra kintamos ir kokios pastovios išlaidos, kaip svarbu neužmiršti taupymo. Mokiniai sužinojo apie dviejų rūšių taupymą, ką reiškia taupymas, o ką skolinimasis. Priminė, kad skolinimasis yra didelė atsakomybė.

Pamoką mokiniai įsivertino aukščiausiu mokytojos pasiūlytu balu- ketvertuku. Pamokos namų darbas – išlipti iš tėvų piniginės ir atsakingai tvarkyti savo finansus visur ir visada.

 

Danutė Miknevičienė ir Gražina Kigaitė, pamoką stebėjusios mokytojos