Naujienos
Pamatėme įspūdingąsias ledo skulptūras Jielgavoje

Praėjusį savaitgalį visi, kas galėjo, traukė Latvijos link – į Jelgavą. Čia vyko 21-asis ledo skulptūrų festivalis, kaip žinia, didžiausias Baltijos šalyse. Festivalio svečiai galėjo pasigrožėti net keturiasdešimt penkiomis įvairaus dydžio ledo skulptūromis. Akį traukė ne tik Latvijos, bet ir Rusijos, Baltarusijos, JAV ir Kanados menininkų kūriniai. Žinoma, buvo ir Lietuvių menininkų (Martyno Gaubo ir Tautvydo Pavilionio) ledo šedevrų. Visas skulptūras vienijo kino tema.

Pasižiūrėti šio grožio suskubome ir mes, Alizavos mokyklos bendruomenės nariai. Maloniai nuteikė žinia, kad kartu su mumis keliauja ir Kupiškio r. kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė su šeima.

Turėjome daug gražaus laiko, galėjome neskubėdami apžiūrėti kiekvieną tituluotą skulptūrą, nusifotografuoti ir išbandyti visas pramogas. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo pasigrožėti Jelgavos fiestos grožiu iš viršaus – reikėjo tik užlipti ant tilto per Lielupę ir tu - jau įvykių epicentre. Jelgavos rūmai tamsoje apšviesti atrodė dar įspūdingiau nei dieną. Na, o norintieji karštų gėrimų, valgių ar lauktuvių artimiesiems galėjo įsigyti šventinėje mugėje. Renginyje galima buvo pasiklausyti scenos žvaigždžių atliekamų kūrinių. Koncertavo žymūs Latvijos atlikėjai, tarp jų ir mums visiems žinomas Lauris Reinikis. Šventę vainikavo fejerverkai.

   

Vakaras buvo tikrai įsimintinas ir praskaidrino niūrius žiemos vakarus. Lietingas oras nesugadino nuotaikos, juk sakoma, kad nėra prasto oro, tik netinkama apranga. Visų vardu norėčiau padėkoti Alizavos pagrindinės mokyklos direktoriui Gintarui Paškauskui už smagią kelionę.

Vilė Leščinskienė