Naujienos
Garbingas LAS jaunųjų dviratininkų komandos pasirodymas Europos saugaus eismo konkurse
Garbingas LAS  jaunųjų dviratininkų komandos pasirodymas Europos saugaus eismo konkurse

Ženevoje (Šveicarija) baigėsi 34-asis saugaus eismo konkursas ETEC-2019 (European traffic education contest). Pagal konkurso reglamentą, komandą sudaro keturi 10-12 metų vaikai ir du treneriai. Vaikams teko atlikti 8 praktinio važiavimo dviračiu ir teorines užduotis.

  LAS (Lietuvos automobilininkų sąjunga) komandą sudarė vaikai iš įvairių Lietuvos kampelių. Rimgailė Mergiūnaitė-Kupiškio raj. Alizavos pagr. mokykla, Milė Jankauskaitė-Kalvarijos progimnazija, Julius Grinkevičius-Marijampolės šv. Cecilijos gimnazija, Ugnius Tamašauskas-Marijampolės raj. Sasnavos pagr. mokykla. Komandą konkursui parengė mokytojai Benius Jankevičius ir Neringa Jankauskienė.   Viso į Ženevą susirinko 22 komandos iš įvairių Europos šalių.

plačiau
 
Ekspedicija visureigiais: miško slepiamos vertybės
Ekspedicija visureigiais: miško slepiamos vertybės

Įgyvendinant Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuotą jaunimo iniciatyvų projektą rugsėjo 14 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė, Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos atstovai, svečiai iš Skapiškio pagrindinės mokyklos išsiruošė į žygį – aplankyti Zasinyčių miške esantį mitologinį kalnelį Dijokalnis, ant jo paklausyti Gedimino Žilio koncerto, Laimučio Vasilevičiaus sekamų mitologinių pasakų.

plačiau
 
Bėgimo varžybos Kupiškio mieste
Bėgimo varžybos Kupiškio mieste

Rugsėjo 13 d. Kupiškyje vyko bėgimo varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti. Tarp varžybose užsiregistravusių 613 bėgikų - keturi Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai: Lukas Babachinas (9 kl.), Kęstutis Gilbrantas (10 kl.), Martynas Kucinas(9 kl.) ir Arijus Šližys (9 kl.). 

plačiau
 
Graži pradžia
Graži pradžia

Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė Naujų mokslo metų pradžią paminėjo šermukšniais išdabintame mokyklos beržyne. Tilindžiuojant skambučiui dvylika dešimtokų atvedė dvylika pirmaklasių.

plačiau
 
Išrinkta mokinių taryba ir jos prezidentė
Išrinkta mokinių taryba ir jos prezidentė

Birželio 20 d. Alizavos pagrindinėje balsavimais baigėsi visą mėnesį trukęs rinkimų į mokinių savivaldą maratonas. Rinkimų maratoną organizavo pilietiškumo mokytoja Jugasė Kovaliūnienė.

plačiau
 
Prizininkės „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ konkurse
Prizininkės „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ konkurse

Alizavos pagrindinės mokyklos mokinėms nusišypsojo sėkmė respublikiniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Šį konkursą organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) bei Švietimo ir mokslo ministerija. Alizavietės pasirinko dvi temas:  „Žmogaus būtis lageriuose ir tremtyje“ ir „ Vaikai tremtyje: žaislai, žaidimai, likimai“. Violeta Tautavičiūtė (10 kl.) savo darbe panaudojo giminaičių iš tremties nuotraukas, savo rankdarbius ir piešimą. Jos darbas pelnė I-ąją vietą. Vestos Onaitytės (8 kl.) piešinys buvo įvertintas III –ąja vieta. Eladai Paslauskaitei (9 kl.) skirta paskatinamoji vieta. 

plačiau
 
Apie smurtą ir patyčias su bendraamžiais iš Povilo Matulionio progimnazijos
Apie smurtą ir patyčias su bendraamžiais iš Povilo Matulionio progimnazijos

Patyčios verčia vaiką jaustis vienišu, liūdnu, įbaugintu. Jis išgyvena nesaugumo, nepilnavertiškumo, gėdos ir bejėgiškumo jausmus. Klaidinga yra manyti, kad iš patyčių išaugama, kad tai natūralus vaikų ir jaunų žmonių elgesys. Negalime ir neturime likti abejingi patyčioms!

                      Patyčių ir smurto prevencijai buvo skirta birželio 18 d. popietė Alizavos pagrindinėje mokykloje. 5-9 klasių mokiniai, susikaupę žiūrėjo dramos būrelio iš Povilo Matulionio progimnazijos ( vadovė Aušra Aleksandravičienė)  vaidinamą siužetą iš Vladimiro Železnikovo knygos „Baidyklė“. Paskui ir svečiai, ir saviškiai diskutuodami aiškinosi vertybes apie smurtą ir jo prevenciją. Panaudotas Forumo teatro metodas.

plačiau
 
Dailės pleneras Alizavoje
Dailės pleneras Alizavoje

Gražią birželio dieną, kai nesinori sėdėti kabinetuose, Alizavos pagrindinėje mokykloje vyko  dailės pleneras „Alizava - nuo debesų iki skruzdės“. 5 - 9 kl. mokiniai pasklido po mokyklos teritoriją ir miestelį. Visi tapė ant medinių lentelių. 5 - 7 kl. mokiniai tapė akrilu, 8 - 9 kl. - aliejiniais dažais. 

plačiau
 
Jaunųjų dviratininkų pasiekimai
Jaunųjų dviratininkų pasiekimai

Birželio 6 d. vykusiose jaunųjų dviratininkų varžybose „Saugus ratas“, kuriose dalyvavo 8 komandos - iš Marijampolės, Šakių, Kauno, Jurbarko, Skuodo, Vilkaviškio, Panevėžio miestų ir rajonų, iš Latvijos,- Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos komanda iškovojo trečiąją vietą.

plačiau
 
15min.lt - apie patirtinį mokymąsi Alizavos mokykloje

Apie praktinį patirtinį mokymąsi 15min.lt pasakoja informatikos mokytoja Rasa Šlekienė.

Straipsnį skaitykite čia:

 
 
<<  ankstesnis  4   5   6   7   8   9   10   20  30  40  50  60  sekantis  >>