Naujienos
Keravokim kupiškėnų tarmį!

Alizavos pagrindinės mokyklos aktyvios merginos: Andrėja, Dalė, Karolina, Klementina, Kotryna, Laura, Liveta, Monika ir Viktorija, pasivadinusios „Sprauniom margaitam“, paskelbė pilietinę iniciatyvą „Keravokim kupiškėnų tarmį!“.
Kupiškėnų tarme kalbama tik Kupiškio krašte. Jaunimas vengia kalbėti tarmiškai, nes tai nemadinga, anot jų tai „senų bobučių kalba“. Kalbančių kupiškėnų tarme sparčiai mažėja. Kad autentiška Kupiškio krašto tarmė visiškai neišnyktų, merginos per lėlių teatrą parodys jauniems žmonėms, kad kupiškėnų tarmė graži, šmaikšti ir patraukli, ir kad jiems nereikia jos gėdytis. Šia tarme galima ne tik vaidinti scenoje, bet ir bendrauti tarpusavyje.

plačiau
 
Baltų vienybės diena Kupiškyje

Rugsėjo 22 d. ant Kupiškio piliakalnio tradiciškai paminėta Baltų vienybės diena, prisiminta baltų tautos bendros kilmės ir likimo idėja. Aukure plazdėjusia ugnimi, baltų vienybės simboliu, folkloro ansamblių pasirodymais, darniomis sutartinėmis išreikšta pagarba protėvių atminimui.

plačiau
 
Lietuviškos sutartinės
Lietuviškos sutartinės

Alizavos pagrindinės mokyklos sutartinių giedotojos: Dalė Miknevičiūtė, Andrėja Vareikaitė ir Aira Balnevičiūtė, Viktorija Vareikaitė, vadovaujamos muzikos mokytojos Žydrūnės Rakauskaitės, rugsėjo 21 d. dalyvavo Kupiškio etnografijos muziejaus projekte „Sutartinių mokymas“. 

plačiau
 
Europos kalbų diena Alizavos mokykloje
Europos kalbų diena Alizavos mokykloje

Šiais metais Europos kalbų dienos paminėjimą integravome į anglų k., lietuvių k. ir dailės pamokas. Tema „Europos medis“.

plačiau
 
Širdimi prisilieskime prie praeities
Širdimi prisilieskime prie praeities

Nemažai Lietuvoje yra vietovių, turinčių įdomią, vertą tyrinėjimo istorinę praeitį ir žmones, galinčius apie ją papasakoti. Kupiškio etnografijos muziejaus specialistai, 2012 m. Europos paveldo dienai paminėti, parengė ir vykdė projektą „Širdimi prisilieskime prie praeities“. Jo metu  moksleiviai tyrinėjo įvairias Kupiškio rajono išskirtines vietoves ir su jomis susijusius įvykius, nutikimus, kurie yra svarbūs žmonėms. Šiame projekte dalyvavo ir Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai vadovaujami dailės mokytojos Audronės Užtupienės.

plačiau
 
Ramaliniečių išvyka
Ramaliniečių išvyka

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos Jaunųjų miškininkų būrelis                       „Ramalina“ rugsėjo 20 d . išvykome į Kupiškį. Aplankėme Povilo Matulionio muziejų. Jaunieji miško bičiuliai apžiūrėjo eksponatus, P.Matulionio parašytas ir išleistas to meto knygas.  Apsilankėme ir Jaunųjų miško bičiulių būstinėje.

plačiau
 
Viešėjo Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkės
Viešėjo Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkės

Rugsėjo 20 d. Alizavos pagrindinėje mokykloje įvyko Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkių susirinkimas. Žiūrėta tarptautinės konferencijos „Naujos kartos mokyklos biblioteka“ pranešėjų vaizdo įrašai. Susipažinta su „Darbo su MOBIS “ virtualiomis edukacinėmis pamokėlėmis. Aptarti einamų metų darbo planai.

plačiau
 
Mokėmės kurti animaciją
Mokėmės kurti animaciją

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai pakviesti dalyvauti Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus projekte „Atverk nepakartojamą knygų pasaulį“. Rugsėjo 19 d. alizaviečiai kartu su Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniais dalyvavo edukacinėje pamokoje „Mokomės kurti animaciją“. Užsiėmimus vedė režisierės dailininkės Rasa Joni ir Sandra Latanauskaitė. Mokiniai nupiešė atskirus perskaityto teksto veikėjus, po to kruopščiai montavo ir fotografavo kiekvieną judesėlį. Sukurtą animacinį filmą projekto organizatoriai atsiųs į mokyklą.

plačiau
 
Pirmokai tapo bibliotekos skaitytojais
Pirmokai tapo bibliotekos skaitytojais

Tradiciškai, rugsėjo antrąją savaitę, Alizavos pagrindinės mokyklos pirmokai buvo pakviesti į biblioteką. Bibliotekininkė juos supažindino elgesio su knyga taisyklėmis. Pamokė, kaip pasirinkti, kaip pasiimti ir kaip grąžinti į biblioteką knygas. Pirmokai prisiekė Knygos riteriui

plačiau
 
Nepaprasta istorijos pamoka
Nepaprasta istorijos pamoka

Rugsėjo 7d. Alizavos bendruomenė turėjo ypatingą istorijos pamoką. Istorikė Joana Viga Čiplytė sugrąžino į gyvenimą tarpukario Lietuvos diplomatą, teisininką, publicistą, nepaprastai intelektualų žmogų- 1885m. Kalnagalių kaime gimusį Joną Aukštuolį. Alizavos kultūros namuose įvyko J. V. Čiplytės knygos „Žmogus- aukščiau visokios kainos“ pristatymas. Pristatyme dalyvavo J. Aukštuolio dukterėčia   Jūratė Margevičienė, jos sūnus ir marti su vaikais, jaunystės draugė Almonija, taip pat Biržų kunigas reformatas Rimas Mikalauskas.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  47   48   49   50   51   52   53   60  sekantis  >>