Naujienos
Pabėgėliai – pasaulio problema

Geografijos mokytoja Inga Inapienė pakvietė vyresniųjų klasių mokinius ir kolegas mokytojus į atvirą geografijos pamoką „Pabėgėliai – pasaulio problema“.

Mokiniai aiškinosi sąvokas emigracija, imigracija, pabėgėlis, ekologiniai pabėgėliai. Mokėsi įvardinti, apibūdinti ir analizuoti migracijos rūšis bei nurodyti pabėgėlių migracijos priežastis. Grupėse kūrė plakatus, naudodami veiksnius dėl kurių atsiranda pabėgėliai.

  

Mokiniai sužinojo, kad pabėgėliai yra žmonės dėl įvairių priežasčių iš savo gyvenamų vietų į kitą teritoriją ar šalį priverstinai išvykę žmonės. Jie įkurdinami specialiose stovyklose, kuriose antisanitarinėmis sąlygomis gyvena dešimtys tūkstančių žmonių: trūksta maisto, vandens, vaistų. Pabėgėliams pagalbą teikia Raudonojo kryžiaus tarptautinė organizacija. Mokiniai sužinojo šalis, iš kurių bėga žmonės. Tai Afganistanas, Irakas, Sudanas, Izraelis (palestiniečiai), Kolumbija, Kongo DR. Pabėgėlius priimančios stiprios šalys (Švedija, Vokietija) dėl didžiulio jų proveržio turi nuolat didinti išlaikymo išlaidas, todėl priverstos griežtinti prieglobsčio suteikimo politiką, įvedė pasienio patikros priemones. Mokiniai išgirdo, kokią pagalbą pabėgėliams teikia Šiaurės šalys. Sužinojo, kad atšiauraus klimato Islandijoje, Šiaurės Norvegijoje jie netgi reikalingi, kadangi trūksta darbo jėgos. Sužinojo, kad Lietuvoje pabėgėlių centras yra įrengtas Rukloje, Jonavos rajone. 106 asmenims buvo suteiktas pabėgėlio statusas ir išduoti leidimai nuolat gyventi Lietuvoje.

Pamoką mokiniai įsivertino puikiai ir labai gerai, nes daug sužinojo, viską suprato ir buvo labai įdomu.

Pamoką aptarė ir įvertino kolegos mokytojai.

Danutė Miknevičienė, mokyklos bibliotekininkė