Naujienos
Magiškoji Šiaurė Alizavoje

                                                  
                                                       „Magiškoji šiaurė“ Alizavoje           

                      
Nuaidėjo nuklegėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje, septintą lapkritį įdomiais renginiais sujaukusi kasdienybę ir sukėlusi audras emocijų.
 
                      Šių metų savaitės tema - „Magiškoji šiaurė“!  Šiaurietiškoji magija - tai iš Islandijos sakmių atėjęs tikėjimas
antgamtinėmis būtybėmis: troliais, elfais, vandeniais ir kt. Savo rankomis sukūrę šias neįprastas būtybes, šiaurietiškai papuošę mokyklą, mokiniai ir mokytojai pasitiko ypatingus Šviesos ir žodžio šventės svečius: Švedijos ambasados antrąjį sekretorių August Borg ir Kariną Wenehed, studentę, šį pusmetį besistažuojančią Lietuvoje.
                      Rudens ir žiemos dienos šiaurėje - itin trumpos. Anksčiau, prieš atsirandant televizoriams ir kompiuteriams, skaitymas balsu ir istorijų pasakojimas buvo mėgstama ir paplitusi tradicija tamsiuoju paros metu. Vienas projekto „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“ tikslų yra prikelti šias gražias senąsias tradicijas.Užtemdę salės langus, žvakių šviesoje mokiniai garsiai skaitė „Gražiausias islandų sakmes“. Tuo pačiu metu žiūrovai galėjo grožėtis skaidrėmis su puikiais šiaurietiškos gamtos peizažais. Ekrane buvo demonstruojami konkurso „Šiaurietiškoji magija informacinių technologijų animacijose“ nugalėtojų (Konstantino Pūko (9 kl.), Rositos Švarcaitės (8 kl.), Dalės Miknevičiūtės (8 kl.), Manto Marmako (8 kl.), Klementinos Pūkaitės (7 kl.) kūrybiniai darbeliai.
          Sugalvoję įdomiausias istorijas, mokiniai svečiams suprantama anglų kalba pristatė savo sukurtas nišas „Magiška akis".        Pastarieji, įvertinę mokinių  kūrybą, išrinko paslaptingiausią, šiaurietiškiausią, troliškiausią, užburiančią nišas. Pačiomis magiškiausiomis pripažintos antros-trečios  (mokyt. Romalda Likienė) ir dešimtos klasės (auklėt. Daiva Pūkienė) mokinių sukurtos nišos. 
             Mokiniai su didžiausiu džiaugsmu atsiliepė į kvietimą dalyvauti šiaurietiškos muzikos karaoke. Jie daug mokėsi, ruošėsi, repetavo ir labai šventiškai pasidabinę visiems padainavo skandinavų muzikos žvaigždžių Eurovizijos dainas. Svečiams labiausiai patiko Algimanto Kaminsko (6 kl.) padainuota norvego Aleksandro Rybako „Fairy-tail“ bei dešimtokų švedų grupės „ABBA“ „Does your mother know“. Geriausiais „beždžioniukais“ pripažinti penktokai, įmitavę suomių „Lordi“ „Hard rock hallelujah“.
Šias vaikų pastangas mūsų svečiai įvardijo kaip „ fantastic musical show“ (www.swedenabroad.co/News (Švedijos ambasados naujienos. 2010-11-10).  
    
             
Antradienį, lapkričio 9 d., ir mažuosius, ir didžiuosius savo miklių pirštų triukais linksmino Valdemaras Šimkus iš Rudilių kaimo- tikrų tikriausias magas „fokus-mokus“!  Trečiadienį dalyvavome „Literatūrinėje kelionėje po Šiaurės šalis“ Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Pristatėme Suomiją, pasakojome apie jos rašytojus, apie labiausiai patikusias jų knygas. Visiems paragauti atvežėme suomiško ryžių pudingo.
Ketvirtadienį, susirinkę į mokyklos aktų salę, žiūrėjome filmukus apie šiaurės šalių gamtą ir ieškojome šiaurietiškosios magijos šaknų. Penktadienį mokykla pakvipo pačiais gardžiausiais kvapais. 6-9 klasių mokiniai gamino šiaurietiškus patiekalus, o po to visiems demonstravo, „ką slepia garuojantys burtų puodai“! Išradingiausi buvo aštuntokai (auklėt. Audronė Užtupienė) labai magiškai pristatę savo iškeptą švedišką keksą.
                  Penktos klasės mokiniai medžio drožybos pamokoje gamino burtų lazdeles. Jų darbą įvertino pradinukai, daugiausiai balsų atidavę Kotrynos Baronaitės, Viktorijos Vareikaitės ir Lauros Bartkevičiūtės lazdelėms. Šios mergaitės pademonstravo ir magiškąsias savų lazdelių galias tuo pralinksmindamos susirinkusius. 
                  Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu vykusių konkursų nugalėtojai buvo pradžiuginti mielais prizais - siurprizais, už kuriuos esame dėkingi projekto rėmėjams: Šiaurės šalių ministrų biurui, UAB „Kraštupėnai“ savininkei Birutei Ruzgienei, UAB „ Naujoji Vizonda“ savininkei Danutei Mažeikienei, Alizavos mokyklos mokytojams.
                   Nepamirštama puikių renginių Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - tai visos mokyklos bendruomenės sutelktų pastangų rezultatas.                                            

                                       Bibliotekininkė  Danutė Miknevičienė