Naujienos
Kino pamoka

Alizaviečiai pasinaudojo galimybe pamatyti ir pažinti nekomercinį kiną. Į britų režisierės Andrea Arnold 18 apdovanojimų ir 15 nominacijų pelniusį filmą „Akvariumas“ paauglius pakvietė „Garso“ projektas „Atrask savo kiną“.

                      Tai filmas apie penkiolikmetės Mijos maištingą gyvenimą, jos kovas su kasdienybės kliūtimis siekiant laisvės. Laisvė merginai reikalinga, kad išsipildytų be galo žmogiški lūkesčiai: gyventi taip, kaip jai atrodo teisinga, ir mylėti taip stipriai, kaip tik ji sugeba.Ta kova su išorinėmis kliūtimis pirmiausia yra Mijos kova su savimi pačia, siekiant nepasiduoti liūdesiui ir vienatvei, neišduoti savęs ir savo svajonių. Filmas baigiasi taip pat judėjimo tema - kelione iš netenkinančios realybės link laisvės ir svajonių.

                      Po filmo mokiniai diskutavo su edukologe Reda apie tai, kas juos labiausiai sujaudino, kas nepatiko, analizavo filmo ryškiąsias scenas. Mokiniai pakviesti pafantazuoti, kaip galėtų klostytis Mijos ir jos draugo likimai ateityje. Iki spalio 31 d. paskelbtas esė konkursas. Laimėtojo prizas - video kamera!

                     

Danutė Miknevičienė,

                      Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė