Naujienos
Jaunųjų turistų stovyklos dienoraštis

I diena (rugpjūčio 5 d) Latvijoje. Didžiausio Baltijos jūros išplauko Lauci akmens, Vidžemės paplūdimyje, lankymas. 9 km žygis Baltijos jūros pakrante nuo Salacgrivas rajone esančių Sarkanas klintis uolų Estijos link. Įsikūrimas nakvynei Sarkanas klintis stovyklavietėje prie upės, kurį įteka į Baltijos jūrą. Susipažinimo vakaras. 

II diena (rugpjūčio 6 d.). Vykimas į Keola – Joa parką Estijoje, Keilos upės krioklio lankymas. Vykimas į Haapsalu, Raguhukala; keltu kėlimasis į Hiiumaa salą. Įsikūrimas Torvanina stovyklavietėje ant Baltijos jūros kranto Hiiumaa saloje. Žaidimų vakaras.

III diena (rugpjūčio 7 d.). Žygis po Hiiumaa sostinę Kardlą su gidu. Aplankyti paskutinio ledynmečio iš Skandinavijos sunešti akmenys, senieji Hiiumaa salos namai, SSSR statytos katakombos, Eifelio statytas švyturys, paminklas Estonia kelto nuskendusiems vaikams, manufaktūros fabriko vieta, vasaros virtuvė prie jūros, kryžių kalnas ir Kardlos uostas. Gidas ne tik supažindina su ankščiau išvardintomis lankytinomis vietomis bet ir pasakoja vietovių istorinius aspektus. 6 km. žygis nuo Kardlos Torvanina stovyklavietės link. Per dieną nueita 10 km. Žaidimų vakaras.

IV diena (rugpjūčio 8 d.). Vykimas į pietinę Hiiumaa salos pusę. Pakeliui aplankytas Hiiumaa salos eifelis, vienas iš seniausių ir vis dar veikiančių Kopu švyturys. 5 km žygis mišku besidriekiančiu Baltijos jūros pakrante Kalana uosto link. Apsistojimas Kassari, Saaretirbi stovyklavietėje. 4 km naktinis žygis į Saare tirp iškišulį Baltijos jūroje. Per dieną nueita 13 km.

V diena (rugpjūčio 9 d.). Vykimas į Saremos salą. Pangos skradžio lankymas. Ekskursija su gidu po Kuressaare pilį. Kelionė pro Mukų salą Estijos link. Iš Estijos vykimas į Latviją ir įsikūrimas Sarkanas klintis stovyklavietėje. Per dieną nueita 7 km. Vakare tinklinio varžybos ir naujųjų turistų krikštynos.

VI diena (rugpjūčio 10 d.). Stovyklavietės sutvarkymas, vykimas namų link.

 

Jaunųjų turistų vadovai: Irmina Puipatė ir Eimutis Sarsevičius.