Naujienos
Ekspedicija visureigiais: miško slepiamos vertybės

Įgyvendinant Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuotą jaunimo iniciatyvų projektą rugsėjo 14 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė, Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos atstovai, svečiai iš Skapiškio pagrindinės mokyklos išsiruošė į žygį – aplankyti Zasinyčių miške esantį mitologinį kalnelį Dijokalnis, ant jo paklausyti Gedimino Žilio koncerto, Laimučio Vasilevičiaus sekamų mitologinių pasakų.

Dijokalnis pasislėpęs giliai miške, kelias link jo – tolimas ir purvinas. Nuvežti žygeivius džipais pasisiūlė Pasvalio 4x4 visureigių klubo vyrai.

   

Etnokultūros žinovai pravedė įspūdingą edukacinę pamoką. Laimutis Vasilevičius pasekė įdomių padavimų apie gerąjį milžiną Dijų, apie deivę Laimą ir jos seseris, Dalią ir Magilę, apie deivę Žemyną ir kt. Gediminas Žilys papasakojo apie Dijokalnio istorinę reikšmę, pademonstravo, kaip senovės pagonys maitindavo ugnelę, kaip ir ką aukodavo žemės deivei, pamokė giedoti sutartinę „Tū-to, Dijūto“. G. Žilys papasakojo apie savo solinį albumą „Dievaitavimai“. Apie nuostabius senuosius tekstus, kuriais žmonės svarbiausiais gyvenimo momentais: gimstant, ar vedant/ ištekant, ar išlydint į amžiną atilsį dievaitaudavo t. y. giedodavo dievams, melsdavosi arba linkėdavo sėkmės, laimės, kad viskas gerai klostytųsi. Žygio dalyviai nuščiuvę klausėsi muzikanto atliekamų gražiųjų laiminimo dainų. Ant Dijokalnio jos skambėjo ypatingai gražiai.

Tai buvo nepaprasta istorijos pamoka ir vaikams, ir suaugusiems.

Muzikanto Gedimino Žilio koncertą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Tą dieną rėmėjų - visureigių klubo „4x4 Pasvalys“ – dėka žygio dalyviai aplankė Puznos miške įkurtą miškininkų pavėsinę. Čia papietavę dar klausėsi Laimučio Vasilevičiaus sekamų lietuviškų pasakų. Gediminas Žilys padainavo linksmų vaikiškų dainelių iš „Teatriuko“ repertuaro. Galiausiai buvo aplankytas retas gamtos reiškinys – trikamienis ąžuolas - Puznos miške, šalia Darsiškių sankryžos.

   

 

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė