Naujienos
Buvusios mokinės Vandos Pučėtaitės- Liubinienės viešnagė Alizavos mokykloje

Rugsėjo 30 d. į Alizavos mokyklą grįžo buvusi mokinė Vanda Pučėtaitė- Liubinienė. Ji atvyko susitikti su šiandieniniais mokiniais, kad papasakotų savo sėkmės istoriją, kuri padrąsintų jaunąją kartą ir paskatintų dar labiau pasitikėti savo jėgomis. Viešnia atvyko ne tuščiomis rankomis. Prieš keletą dienų į mokyklą atkeliavo Vandos Liubinienės tapytų paveikslų paroda „Lopas prie lopo“. Ryškiaspalviais paveikslais išpuošta aktų salė Mokytojo dienos išvakarėse - nuostabi menininkės dovana mokyklos bendruomenei.

   

Šiandien tapytoja Vanda Liubinienė gyvena ir kuria Kaune. Gimusi ji, prie pat Alizavos, už Pyvesos, ant kalniuko, Abejutų kaime. 1953-1960 m. ji lankė Alizavos mokyklą, kuri veikė keliuose senuose pastatuose. Šiandien tie pastatai jau nugriauti. Gerbiama Vanda puikiai prisimena Alizavos miestelio centre stovėjusią pradinę mokyklą (dabar – paminklinis akmuo). Ji mokėsi už bažnyčios dideliame name buvusioje mokykloje (buvęs mokyklos bendrabutis). Išliko ryškus prisiminimas, kai klebonijos kieme bestovint per pertrauką eilėje prie lauko tualeto per garsiakalbį išgirdo pranešimą, kad mirė Stalinas.

Viešnia mokiniams buvo lyg gyva istorija. Ji atsakė į jų klausimus: kiek klasėje buvo mokinių? Kokie veikė būreliai? Kaip mokiniai pasiekdavo mokyklą? Kokios pamokos labiausiai nemėgdavo? Koks buvo mėgstamiausias mokytojas? Ar skaitydavo knygas? Kaip atrodė Alizava tais metais? Papasakojo linksmų nutikimų, kaip per geografijos pamoką prisirašydavo dienyne penketukų, kaip sustatyti chore dainuoti visi mokiniai žiovaudavo. Kaip septintoje klasėje beskaitant Tomo Main Rido knygą „Raitelis be galvos“ staiga dingo elektra ir buvo labai baisu. Rodės, tas raitelis be galvos jau ir atjoja.

Apie Vandą Liubinienę papasakojo jos studijos vadovas Olegas Karavajevas. Jis padėkojo Vandai už pilietiškumą ir drąsą. Tapyti  pradėjusi prieš dvidešimt metų, Liubinienė  jau spėjo pasiekti puikių rezultatų: sukūrė savitą techniką, nuolat eksperimentuoja, virtuoziškai žaidžia spalvomis, nepaliauja ieškoti naujų išraiškos formų.

Paroda „Lopas prie lopo“ mokykloje  veiks iki spalio 31 d.

 

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė