Naujienos
Aurita Trasykytė tapo TRAMTATULIO konkurso laureate!

Vasario 28 d. Kupiškio kultūros centro vitražų salėje vyko rajono vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „TRAMTATULIS“. Konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus: dainininkus, muzikantus, pasakotojus.

Šiame konkurse dalyvavo trys pasakotojos ir vienas dainininkas iš Alizavos mokyklos. Evelina Čereškevičiūtė tarmiškai sekė pasaką „Kas savy giria, tų parkūnas spiria“ ir sakmę „Duonos trupinėlis“. Rimgailė Mergiūnaitė papasakojo padavimų apie Zasinyčių kaimą ir Žirgakalnio piliakalnį. Aurita Trasykytė sekė  pasaką „Pupala“. Tarmiškai pasakoti mergaites išmokė bibliotekininkė Danutė Miknevičienė. Dovydas Barzevičius atliko piemenėlių dainas „Ei gyliai gyliai“ ir „Elniškiai vogys“. Dainuoti Dovydą išmokė muzikos mokytoja Laima Vaidilienė.

Pasakorius, dainininkus ir muzikantus vertino komisija, sudaryta iš folkloro, etninės kultūros specialistų ir pedagogų. Komisijai pirmininkavo folkloro ekspertė iš Panevėžio Lina Vilienė.

Vertinimo komisijai labiausiai patiko Auritos Trasykytės pasakojimas. Ji pripažinta savo amžiaus grupės pasakorių laureate.

Rajono vertinimo komisijos atrinkti laureatai varžysis regioniniame rate Panevėžyje kovo 16 d. Jame dalyvaus atlikėjai iš Anykščių, Biržų, Joniškio, Kėdainių, Pakruojo, Pasvalio, Panevėžio, Radviliškio, Rokiškio ir Kupiškio rajonų bei Panevėžio miesto.

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė