Naujienos
Žemės vėliava keliavo per rankas

Kovo 20 dienos rytas buvo dėkingas paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Saulutės nesimatė, bet ir lietutis negąsdino. Prieš pirmąją pamoką vis mokyklos mokiniai išsirikiavo prie mokyklos į ilgą vorą ir plazdėdama vėjyje Žemės vėliava keliavo iš vienų  rankų į kitas. Ja džiaugėsi nešdamas ir pirmokas, ir dešimtokas. Aukščiausio dešimtoko Ernesto iškelta vėliava suplazdėjo prie mokyklos. Apie Pasaulinę Žemės dienos prasmę visiems priminė jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai : Aurelijus, Viktorija, Rugilė ir Aistė:

                      „ Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tai galime atlikti kiekvienas savo kieme, mokykloje , miestelyje,-  kalbėjo mokiniai.- Mes negalime apkabinti Saulės, mes negalime apkabinti Žemės, bet galime apkabinti medį ir paglostyti žolę, mes galime pasodinti gėles, kurios džiugintų mūsų akis.“  

           Šiam pavasariui mokyklos technologijų mokytojas Eimutis Sarsevičius su vyresniųjų klasių mokiniais sukalė 30 inkilų paukšteliams.

Pradinių klasių mokinukai savo pagamintais žiedais papuošė mokyklos alpinariumą, kuris         „žydės“ iki gyvų gėlių sodinimo.

         Pasaulinės Žemės dienos išvakarėse vejoje prieš mokyklą darbavosi dailės ir jaunųjų miško bičiulių būrelio „Ramalina“ nariai su mokytojomis Audrone Užtupiene ir Romalda Likiene. Jie nutarė dalyvauti atradimų gamtoje plenero „ Aš kuriu žemei“, skirto Pasaulinei Žemės dienai, kūrybinėje veikloje, propaguojant žemės meną kaip ekologinio ugdymo formą. Iš nukirstų vytelių mokiniai suformavo Žemės Žiedą, kuris buvo originaliausia dovana šiai kovo 20 dienai.

              Tokios šventės metu negalėjome nepasidžiaugti, kad  jau nuo 2011 metų  mūsų mokyklos mokiniai įsijungę į konkursą „ Mes rūšiuojam“. Paskelbti rudeninio etapo rezultatai byloja, kad mūsų mokyklos bendruomenė( su  šios veiklos koordinatore, mokyklos bibliotekininke Danute Miknevičiene) surinko daugiausiai elektronikos atliekų ir panaudotų baterijų ( skaičiuojant vienam mokiniui) visoje Kupiškio rajono savivaldybėje. O organizuotame antrame pavasario etape kovo 12- 13 dienomis akcijoje „Surenkame pagedusius elektroninius prietaisus ir panaudotas baterijas“ surinkome 3t 900 kg elektros ir elektronikos atliekų ir 21 kg panaudotų baterijų.

              

                                 Jaunųjų miško bičiulių būrelio „ Ramalina“

                                 vadovė Romalda Likienė