Naujienos
vasario 16-oji Latvijoje

Vasario 16-oji Latvijoje   Visi žinome, kad lietuviams Vasario 16-oji yra svarbi šventė, nes 1918 metų vasario 16 dieną – Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba atstatanti Lietuvos valstybę ir tą valstybę atskiria nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Taigi mes, Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šią šventinę dieną išvykome į Latviją - Rezeknės rajoną, Ciskadi miestelio „Vitolu“ mokyklą. Ši mokykla nėra didelė. Joje mokosi tik 58 mokiniai.  
Važiuodami į Latvijos mokyklą grožėjomės Latvijos gamta. Atkreipėme dėmesį, kad Latvijoje, priešingai nei Lietuvoje, elektros stulpai yra mediniai, o Lietuvos keliai yra geresni. Tačiau buvo malonu matyti, kad Latvija  gausiai pasipuošusi vėliavomis, pagerbdama Lietuvos nepriklausomybę.
Pasiekėme kelionės tikslą: atvykome į „Vitolu“ mokyklą. Čia mus pasitiko mokyklos pavaduotoja. Mums, mokiniams, buvo keista girdėti kalbant mokytojus vien tik rusiškai, na, bet prie to pripratome. Pirmiausia latviai pakvietė mus į  valgyklą, vėliau į salę,  kur vyko gražiausia dalis- latvių ir lietuvių moksleivių pasirodymas. Pirmieji pasirodė latviai.  Ir šoko, ir madas demonstravo, ir vaidino... Tada mes prisistatėme  su savo programėle. Mūsų mokyklos istorijos mokytojas A. Martinka papasakojo latviams, kuo svarbi lietuviams Vasario 16-oji. Visi sugiedojome Lietuvos himną.  „Vitolu“ mokyklos pavaduotoja mūsų direktoriui įteikė 3 balionus: mūsų vėliavos spalvų: geltonos, žalios ir raudonos. Jie buvo surišti taikos balandžiu, ant kurio direktorius užrašė palinkėjimą Lietuvai. Vėliau visi ėjome į lauką paleisti balionus į orą...Sugrįžę į mokyklą, žaidėme įvairius žaidimus. Vėliau vyko diskoteka, kurioje  ne tik šokome, bet ir išbandėme savo užsienio kalbų žinias, bendraudami su latviais. 18 val. atsisveikinome su Latvijos mokyklos mokiniais ir važiavome namo. Pakeliui užsukome į Daugpilį, antrą pagal dydį Latvijos miestą,  nupirkome lauktuvių. Visi likome patenkinti šia kelione, nes įdomiai paminėjome Vasario 16-ąją, pabendravome su savo bendraamžiais-latviais, pamatėme dalį Latvijos. Kelionė buvo tikrai šauni.                                                                 
                                        
Karolina Pūkaitė  10 klasės mokinė