Naujienos
Šviesos ir žodžio šventė

„Trolį minėk, trolis- už durų“,- taip sako labai labai sena švedų patarlė. O šį rudenį taip ir atsitiko. Vien Alizavos mokykloje kiek trolių! Ir pieštų, ir kimštų, sulipdytų iš antrinių žaliavų ir dar kitokių kitokiausių. Išpuošę troliais ne tik aktų salę, bet ir visą mokyklą, susirinkome vėlų vakarą į Šviesos ir žodžio šventę.

                      Iš pradžių grožėjomės monstriukų- į trolius panašių triukšmadarių-kivirču. Monstriukus suvaidino broliai Imantas ir Auridas Meškeliai. Berniukų dramos būrelio vadovė- Romalda Likienė.

                      Šių metų šiaurės šalių bibliotekų savaitė skirta Suomijos švedų rašytojos Tovės Janson 100- mečiui. T. Janson sukūrė simpatiškus, į begemotukus panašius padarėlius- trolius Mumius, juos apgyvendino  Mumių slėnyje. Ir šie veikėjai savo įdomiais nuotykiais nuolat džiugina viso pasaulio ir mažus, ir didelius žmones. Žvakių šviesoje 10 kl. merginos: Andrėja Vareikaitė ir Aira Balnevičiūtė,  skaitė iš T. Janson knygos „Tėtis ir jūra“. Moksleivių skaitymo mokytoja- Jūratė Kuliukienė.

                      Po to visi grožėjomės mokyklos lėlių teatriuko spektakliu „Susitikimas su jūros arkliukais“, pagal T. Janson knygą „Tėtis ir jūra“. Lėlių teatriuko vadovė- šokio mokytoja Irmina Puipaitė- Narbutienė.

                      Anglų kalbos mokytoja Daiva Pūkienė kiekvienais metais moko vaikus gražių šiaurietiškų dainų. Šventėje  smarkiai plojome antrokams bei septintokams, išradingai padainavusiems apie trolius.

                      Informatikos mokytoja Rasa Šlekienė temą „Troliai Šiaurėje“ integravo į kiekvienos klasės informacinių technologijų programos kursą. Mokiniai pagal savo informacinių technologijų gebėjimus piešė trolius, rašė apie trolių rūšis, jų gyvenimo būdą ir t.t. Skambant linksmai šiaurietiškai muzikai grožėjomės dešimtokų, šeštokų ir penktokų darbeliais.

                      Vadovaujami technologijų mokytojos Audronės Užtupienės šeštos klasės mokiniai prikepė daugybę trolių pyragėlių. Dar šiltais ir kvepiančiais  pavaišino šventės dalyvius.

                      Direktoriaus pavaduotoja Rasa Gudonienė apdovanojo konkurso „Pasigamink savą trolį“ nugalėtoją - 6 klasės mokinę Gabiją Zubauskaitę, sukūrusią patį lietuviškiausią trolį.

                      Šventės rėmėjos Danutės Mažeikienės (UAB „Naujoji Vizonda“ savininkės) saldžiaisiais prizais apdovanoti moksleiviai, nišų puošimo konkurso „Trolių pasaka“ dalyviai. Pačia geriausia niša paskelbta 10 kl. mokinių iš antrinių žaliavų sukurta meninė trolio kompozicija.

                      Visoms mokytojoms už nuoširdžią pagalbą organizuojant Šiaurės šalių bibliotekų savaitę įteiktos mokyklos direktoriaus Gintaro Paškausko padėkos.

                                                                                                               

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė                                             Danutė Miknevičienė