Naujienos
Akcija „Renkame Metų knygą!“
Akcija „Renkame Metų knygą!“

Vieną šaltą sausio popietę susirinkę į aktų salę mokinukai vieni kitiems, savo mamytėms, mokytojoms ir bibliotekininkei pristatė labiausiai patikusias knygutes.

plačiau
 
Aš už laisvę
Aš už laisvę Tos nakties aukos nebuvo beprasmės, nors, manau, viską buvo galima išspręsti taikiai, bet tada mes, kaip tikra lietuvių tauta, atlikome tikrą pareigą Tėvynei. Gaila, kad, kuo toliau, žmonių, tikrai mylinčių savo Tėvynę, vis mažėja. Jaunuoliai ir merginos jau lekia iš Lietuvos, iš gimtojo krašto, o ką kalbėt apie vyresnius. Nedaug jų, tikrų patriotų, kurie myli, gerbia, saugo ir puoselėja tą gražų, kilnų jausmą savo vaikuose. Nejaugi pamiršim, kas iškovota?!
plačiau
 
Laisvės kaina
Laisvės kaina Laisvės kaina didžiulė it brangenybė, kurią gauni, kuri viską atsieja. Laisvė- tai jėga, kuri vienija kiekvieną. Ir didelį, ir mažą. Tie žmonės, kurie pasiaukoja, daro tai ne beprasmiškai, o su Viltimi, kad galės prisidėti prie to, ką visi gausime, - tai Laisvę. Laisvę, kuri sušildys visų mūsų širdis ir tapsime nebepriklausomi nuo nieko, išskyrus pareigas.
plačiau
 
Jaunųjų talentų konkursas
Jaunųjų talentų konkursas Sugalvojo alizaviečiai mokinukai savo talentus viešai visiems pademonstruoti. Kaip tarė, taip ir padarė.
plačiau
 
Apie Kupiškio rajono Sąjūdžio istoriją
Apie Kupiškio rajono Sąjūdžio istoriją

Išgirsti tai, ko tikrai nerasi istorijos vadovėliuose, vieną lapkričio popietę rinkosi į bibliotekos skaityklą Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai. Į susitikimą su mokiniais atskubėjo LPS Kupiškio rajono iniciatyvinės grupės narys Kazimieras Stančikas.

plačiau
 
Apie karą ir taiką visą savaitę
Apie karą ir taiką visą savaitę 

                      Baigėsi Šiaurės ministrų tarybos biuro organizuojamas projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“ (lapkričio 9-13d.). Pagrindinė šio projekto idėja - populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą,  organizuojant teminius kultūros renginius. Šių metų savaitės tema „Karas ir taika Šiaurės šalyse“, skirta 200-osioms Švedijos ir Suomijos sąjungos iširimo metinėms. 

                      Kad suprastume ir įvertintume taiką turime prisiminti karus. Pirmadienį, tamsų rudens vakarą,  susirinkę į Šviesos ir žodžio šventę, apie karą kalbėjomės islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“ herojų žodžiais. Mokiniai suvaidino labai efektingą ištrauką iš knygos „Gelbėjimo šventė“. 5-10 klasių mokiniai dailės pamokų metu vadovaujami mokytojos Audronės Užtupienės papjė-mašė technika prigaminę juoda-balta spalvomis nudažytų rutulių, padarė savaitės renginių dekoraciją - karo ir taikos medį. Karas-baisus dalykas, na o kareiviška košė - viliojanti atrakcija. Didžiulį jos katilą išvirė valgyklos darbuotojos, kurios ragauti nusidriekė eilutė.

                      Antradienį gvildenome karų istoriją. Visa mokyklos bendruomenė susirinko į atvirą istorijos pamoką „Šiaurės karas ir Lietuva“, kurią labai išsamiai ir detaliai pravedė istorijos mokytojas Aurimas Martinka. I ir II Šiaurės karai  nualino 17 amžiaus Lietuvą, šalis neteko milijonų gyvybių, likusius ištiko maro epidemija. 

                      Į


plačiau
 
Geriausi vertėjai
Mūsų mokykloje jau šeštus metus iš eilės yra vykdomas respublikinis tekstų vertimų ir iliustracijų konkursas „Tavo Žvilgsnis". Visais metais mokykla turėjo laureatų vertėjų iš anglų ir rusų kalbų. Tačiau šiemet net 11 mokinių (iš 21 dalyvavusių) tapo laureatais-vertėjais
plačiau
 
Žmogaus atmintis-svarbiausias istorijos šaltinis
Žmogaus atmintis-svarbiausias istorijos šaltinis

Istorijos ir pilietiškumo pamoka Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtokams vyko Laukminiškių kaime įrengtame Unės Babickaitės muziejuje. Mokiniai atvyko ne tik pažiūrėti čia veikiančią fotografijų parodą „Baltijos kelias“, bet ir susitikti su gyva legenda -Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kupiškio rajono iniciatyvinės grupės nariu Algimantu Seibučiu. Beje, šis žmogus ir fotografijų parodos „Baltijos kelias“ iniciatorius.

plačiau
 
Apie tai, kaip padėti vaikams prisijaukinti gerą knygą
Apie tai, kaip padėti vaikams prisijaukinti gerą knygą

Kaupias debesys pikti.

Lyja visą dieną.

-Mama, mama, paskaityk

Pasaką man vieną!

 

                      Garsios poetės Janinos Degutytės eilėmis prasidėjo popietė  Alizavos pagrindinės mokyklos skaitykloje. Susibūrimo tikslas- supažindinti priešmokyklinės grupės ir I-V klasių mokinukus su geriausių 2009 metų vaikų knygų penketuku.

                      Knygas pristatyti vaikams buvo pakviestos jų mamytės. Prieš tai, žinoma, joms suorganizavus pamokymus apie garsinio skaitymo būdą bei jo naudą, apie pasirengimą garsiniam skaitymui bei jo atlikimo techniką. Mamytės, pasirinkusios knygas, ruošėsi meniniam jų pristatymui.

plačiau
 
Tūkstanmečio vaikas
Tūkstanmečio vaikas  Mūsų mokykla didžiuojasi savo mokiniais, kurie garsina jos vardą. To puikiausias pavyzdys – Kornelijus Pūkas (9 kl.).
plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  50  60  67   68   69   70   71   72   sekantis  >>