Naujienos
Lėlių atgaivinimo būdai
Lėlių atgaivinimo būdai

Kaip atgaivinti lėlę, kaip ją prakalbinti, kaip sukurti charakterį - mokė aktorė, režisierė, vaikiškų knygelių kūrėja Aurelija Čeredaitė, susirinkusius į Kupiškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką projekto „Lėlių teatras- jaukus vaikystės pasaulis“ dalyvius.

                      Mokiniai žiūrėjo lėlių spektaklio „Pasaka apie vienišą žmogų“ ištrauką, bandė patys suvaidinti su aktorės lėlėmis, gavo naudingų patarimų kaip charakterizuoti savo sukurtas lėles.

                      

plačiau
 
Linksma šeštokų popietė Anykščiuose
Linksma šeštokų popietė Anykščiuose

Pasiėmę kareivišką aprangą, pasidaliję šovinius, pasiskirstę komandomis pradėjome karą. Žaidėme komanda prieš komandą. Teritoriją reikėjo atakuoti iš skirtingų aikštelės pusių. Mūsų užduotis buvo įsmeigti vėliavą priešų teritorijoje. Tai tik atrodo paprasta.

Vieną rugsėjo mėnesio popietę Alizavos pagrindinės mokyklos šeštokai, lydimi auklėtojo Eimučio Sarsevičiaus, nuvyko į Dažasvydį Anykščiuose.

                     

plačiau
 
Kino pamoka
Kino pamoka

Pažinti gerą kiną, suvokti, kad vaizdas, kaip ir žodis, gali būti analizuojamas, atvyko Alizavos pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai į Panevėžio kino teatrą „Garsas“ .

plačiau
 
Alizaviečių „Sodėlis“ Baltų vienybės dienoje
Alizaviečių „Sodėlis“ Baltų vienybės dienoje

Rugsėjo 22 d. ant Kupiškio piliakalnio vyko tradicinis renginys, skirtas Baltų vienybės dienai. Susirinko daugybė tautinių ansamblių, kurie atliko savo regionui priklausančias liaudiškas dainas. Alizaviečių „Sodėlis“ atliko Kupiškio kraštui priklausančias sutartines, keletą liaudiškų kupiškėniškų dainų. Buvo demonstruojamos pagoniškos apeigos: ugnies garbinimas, šiaudinio ožio deginimas, dainos, susikibus aplink ąžuolą, aplink aukurą. Norintieji galėjo išbandyti šaudymą lanku. Po visko vyko tautiniai šokiai bei vakaronė. Namo grįžome pavargę bet laimingi!

                       

plačiau
 
Vėlyvojo baroko ir klasicizmo lobiai Kupiškio žemėje
Vėlyvojo  baroko ir klasicizmo lobiai Kupiškio žemėje

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Kupiškio etnografijos muziejaus vykdomame projekte „Vėlyvojo baroko ir klasicizmo lobiai Kupiškio žemėje“. Mokiniai susipažino su vėlyvojo baroko ir klasicizmo kultūros paveldo objektais, kuriuose ryškiausiai atsispindi sieninė tapyba, kitų sakralinio meno šakų pavyzdžiai. Mokiniai atliko individualius darbus šia tema. Išbandė įvairias technikas: tapė, piešė su pastelėmis, gamino mozaikas. Savo darbuose perteikė kultūros objektų istoriją, atkūrė atskirus puošybos elementus. Projekto dalyviai dalyvavo mokomojoje ekskursijoje po Kupiškio rajoną. Aplankė Subačiaus miestelyje, Adomynėje, Antašavoje, Salamiestyje esančius kultūros objektus (bažnyčias, dvarus). Rugsėjo 20 d. Kupiškio kultūros centre  jie pristatė savo darbus. Jauniesiems menininkams koncertavo grupė „Gyvai“.

                      

plačiau
 
Policijos bičiulis Amsis Alizavos mokykloje
Policijos bičiulis Amsis Alizavos mokykloje

Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukus aplankė policijos bičiulis Amsis ir Kupiškio rajono policijos pareigūnai. Amsis dalino patarimus, kaip saugiai pereiti gatvę, kur saugiai žaisti, važinėti dviračiu, kaip segėti atšvaitus tamsiu paros metu. Taip pat buvo aiškinama, kodėl automobilyje reikia prisisegti saugos diržus, kas nutinka jų neprisisegus.

plačiau
 
Gerosios patirties konferencija Alizavos mokykloje
Gerosios patirties konferencija Alizavos mokykloje

Rugsėjo 13 dieną Alizavos pagrindinėje mokykloje VšĮ „Drąsinkime ateitį“  surengė konferenciją „Gerosios patirties sklaida- netradicinių, neformalaus ugdymo priemonių diegimas ugdant socialiai aktyvų ir atsakingą, naujovėms imlų jauną žmogų“. Konferencijoje dalyvavo ir alizaviečių kaimynai- Palevėnėlės ir Salamiesčio mokyklų mokytojai ir mokiniai.

plačiau
 
Saugūs ir sveiki
Saugūs ir sveiki

Ar žinai, kuria kelio dalimi privalo važiuoti dviratininkas? Ar žinai, ką valgyti, kad būtum sveikas? Ar žinai, kaip reikia rūšiuoti šiukšles?

                      Atsakymus į šiuos klausimus sužinojo Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai, skaitydami Lietuvos Respublikos Seimo nario Valdemaro Valkiūno dovanotas knygeles „Saugus ir sveikas“. Šią puikią Seimo nario dovanėlę mokiniams įteikė direktorius Gintaras Paškauskas per pirmąją rugsėjo 2 dienos pamoką
plačiau
 
Į naujus mokslo metus su gera nuotaika!
Į naujus mokslo metus su gera nuotaika!

Naujuosius mokslo metus Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo Alizavos parapijos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Iškilmingas Šv. Mišias  mokinukams ir jų mokytojams dovanojo parapijos klebonas  Laimonas Nedveckas. Atskirai buvo palaiminti patys mažiausieji. Apdovanoti Kupiškio Jaunimo dienos piligriminio žygio dalyviai ir Panevėžio vyskupijos viktorinos „Šventieji- Dievo gailestingumo liudytojai“ nugalėtojai. 

plačiau
 
Lėlių teatras- jaukus vaikystės pasaulis
Lėlių teatras- jaukus vaikystės pasaulis

Dar neprasidėjus naujiems mokslo metams Alizavos pagrindinėje mokykloje jau užvirė darbas. Triūsė buities darbų kabinete susirinkusios vyresniųjų klasių merginos, neabejingos rankdarbiams. Jos gamino lėles būsimajam mokyklos lėlių teatrui.

                      Alizaviečiai pakviesti dalyvauti Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kultūros ministerijos iš dalies remiamame projekte „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“. 
plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  50  60   61   62   63   64   65   66   70  sekantis  >>