Naujienos
Dar vienas darbelis Kalėdoms
Dar vienas darbelis Kalėdoms

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Kupiškio rajono Švietimo ir kultūros skyriaus organizuotame Kalėdinio žaisliuko konkurse. Klementinos Pūkaitės, Kotrynos Baronaitės, Andrėjos Vareikaitės, Monikos Kočijevaitės, Viktorijos Vareikaitės, Livetos Užusienytės, Lauros Bartkevičiūtės, Rugilės Kigaitės sukurti rankdarbiai išsiųsti konkurso organizatoriams.

plačiau
 
Šiltų Kalėdų belaukiant
Šiltų Kalėdų belaukiant

Alizavos pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių merginos  prigamino daug puikių kojinaičių ir pirštinaičių. Atrinktos gražiausios ir išsiųstos į respublikinį konkursą „Šiltų Kalėdų belaukiant“.

plačiau
 
Akcija „Kalėdinis žaisliukas“

Pasibaigė didžiosios metų šventės. Su švenčių pabaiga  į mūsų kiemus atėjo ir netikėtas pavasaris, kuris atnešė lietingus orus ir privertė žieminius batus laikinai iškeisti į lietui neperšlampamus guminius.
Nurimus šventinėms nuotaikoms ir lengviau atsipūtus nuo gardžių šventinių vaišių “Drąsinkime ateitį” komanda nori pasidalinti savo įspūdžiais iš “Kalėdinio žaisliuko” akcijos.
Gruodžio pabaigoje mūsų komanda aplankė 10 Lietuvos mokyklų, kurios dalyvavo ekologinėje „Kalėdinio žaisliuko“ akcijoje ir  taip  prisidėjo prie „žalesnių“ Kalėdų.
Šioje akcijoje dalyvavo Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla, Vilniaus “Versmės“ katalikiškoji gimnazija, Alytaus šv. Benedikto gimnazija, Kauno Jono ir Petro Vileišių pagrindinė mokykla, Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinė mokykla, Klaipėdos "Aukuro gimnazija, Klaipėdos Baltijos gimnazija, Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla, Vilniaus r. Zujūnų vidurinė  mokykla ir Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro vidurinė mokykla.
Šiose mokyklose moksleiviai gamino Kalėdinius žaisliukus iš perdegusių/nenaudojamų elektros lempučių. Savo gamybos žaisliukais moksleiviai ne tik papuošė savo mokyklos Kalėdinę eglutę, bet ir su nekantrumu laukė paskelbto konkurso rezultatų. „Drąsinkime ateitį“ komisija iš kiekvienos mokyklos atrinko 10 geriausių darbų ir apdovanojo edukaciniais stalo žaidimais.
Parinkti stalo žaidimai tai ne tik puiki lavinanti priemonė, bet ir galimybė skatinanti moksleivių užimtumą ir bendradarbiavimą.
„Drąsinkime ateitį“ komanda buvo nustebinta ne tik žaisliukų gausa, bet ir jų grožiu. Žaisliukų gaminimo technika buvo labai įvairi ir tai suteikė žaisliukams originalumo ir išskirtinumo, todėl renkant nugalėtojus teko ilgokai pasukti galvą.
Labai džiaugiamės, kad mokyklos prisidėjo prie šios akcijos ir taip kūrybiškai pažvelgė į šį žaisliukų gaminimo procesą, kuris kaip manome buvo naudingas tiek ekologijos prasme, tiek kūrybiškumo skatinimo atžvilgiu.

plačiau
 
Humoras – kalėdiniame karnavale
Humoras – kalėdiniame karnavale

Alizavos pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai Kalėdiniam karnavalui pasirinko humoro temą. Mokiniai kūrė linksmas istorijas, lipdydami jas iš pasakų, anekdotų, reklamų, satyrinių apysakų. Penktokai- šeštokai parodė „Nagų ir ragų“ šou, septintokai suvaidino kvailų kiškių mokyklėlę, aštuntokai – linksmus anekdotus, devintokai parodijavo muzikos žvaigždes, dešimtokai – šiuolaikinę pasaką „Trys paršiukai“.

plačiau
 
Kalėdų eglutė
Kalėdų eglutė

Gražią šventę sau ir savo  mamytėms surengė Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukai ir jų mokytojos. Kiekvienos klasės mokinukai dainavo, grojo, šoko. Rodė tėveliams, ką išmoko mokykloje. Dramos būrelis, vadovaujamas mokytojos Romaldos Likienės, suvaidino linksmą „Kalėdinę pasaką“. Po to įvyko susitikimas su Kalėdų seneliu.

plačiau
 
Šv. Liucijos dienoje ir alizaviečiai
 Šv. Liucijos dienoje ir alizaviečiai

Švedijoje gruodžio 13 d. tradiciškai švenčiama Šv. Liucijos diena. Šventoji Liucija- Sirakūzų šventoji, kuri mirė 310 m. per. Kr. Ją vaizduoja baltai apsirengusi moteris su žvakių karūna. Ji yra šviesos simbolis. Ši šventė yra senųjų švedų  pagonių ir krikščionių tradicijų mišinys, pažymintis šviesos šventę žiemos metu. Liucijos dieną visoje Švedijoje dainuoja chorai, vedini jaunos merginos, vaizduojančios šv. Liuciją.

plačiau
 
„Friends“
„Friends“

Alizavos mokyklos 3-4 klasių mokinukai su šventiška nuotaika vyko pas savo draugus Noriūnuose. Gražioje šventėje „Friends“ jie padainavo 2 angliškas daineles  “I love Christmas“ ir “What can you do?“.

plačiau
 
Anykščiuose pristatėme kupiškėnų tarmę
Anykščiuose pristatėme kupiškėnų tarmę

Tarmių festivalyje Kupiškio krašto tarmę reklamavo Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai: skaitovė trečiaklasė Rusnė Baliūnaitė, pasakorė Dalė Miknevičiūtė (10 kl.) ir 6-10 klasių mokinių lėlių teatriukas „Vabalų vesėlios“ (13 mokinių, vadovė Romalda Likienė). Seną Pulgio Andriušio pasaką „Vabalų vestuvės“ išsivertę į savo krašto tarmę, moksleiviai kvietė pasigrožėti šmaikščia ir spalvinga Kupiškio krašto tarme bei pasijuokti iš žmonių ydų.

plačiau
 
Ypatingas Kalėdinis žaisliukas
Ypatingas Kalėdinis žaisliukas

Nors ir negausi, bet labai aktyvi Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė treti metai laikosi respublikos mokyklų mėnesio TOP-10. Aktyviausiems ir ištikimiausiems dalyviams projekto vadovai pateikė nuostabią Kalėdinę dovaną: pakvietė į akciją „Kalėdinis žaisliukas“. 5-10 klasių mokiniai dekoravo perdegusias nenaudojamas elektros lemputes ir gamino gražius žaisliukus. Visi mokinių darbeliai buvo nufotografuoti ir sukelti į www.drasinkimeateiti.lt mokyklos zoną. Įspūdingaisiais žaisliukais papuošę Kalėdų medelį penktadienį pasitikome ypatingus svečius, projekto „Drąsinkime ateitį“ komandą: vadovą Edmondą Bobenską, projektų koordinatorę Agnę Prokopaitę, lektorę Iloną Bernolienę. Jie pravedė labai vertingą pamoką „Lemputė nuo taupymo iki perdirbimo“. 

plačiau
 
,,Rokas veža“

Šventė rengiama kasmet nuo 2006 m. Tai buvo septintasis kartas, kai moksleivių entuziazmo užvestas muzikinis varikliukas įtraukė net ir mokytojus į repeticijų karuselę. Šis renginys nuo praeitų metų turi temą. Pernai metais mokiniai atliko bardų dainas, o šiemet kvietė visus įsijungti į roko muzikos vandenis.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  46   47   48   49   50   51   52   60  70  sekantis  >>