Naujienos
Kavarsko miškais


Kavarsko miškais


 

                 Jaunieji turistai nesnaudžia net žiemą. Atostogų metą susiruošėme į kelionę pas  draugus iš Kavarsko. Čia atvyko ir Vilniaus bei Rokiškio turistai. Smagiai pasivaikščioję po Kavarską, ruošėmės naktiniam žygiui. Į kelią išėjome 19val. vakaro, o kad tiek daug eisime - nesitikėjome. Nuo Kavarsko miestelio žygiavome link Anykščių, garsiojo Puntuko akmens. Kaip žinome, tai antras pagal dydį Lietuvoje akmuo, apipintas paslaptinga mitologija. Viename iš mitų pasakojama, kaip velnias nešęs akmenį bažnyčiai nugriauti, o pragydus gaidžiams, jį pametęs. Šis milžinas sveria net 265 tonas!

                 Visą kelią link Puntuko ėjome pro įvairiausius kiemus, bridome per sniegą, ir po vieną, baimės sukaustyti,perėjome tiltelį, kuris bet kurį momentą galėjo sulūžti. Smagiausia buvo tai, jog žygiavome kartu su mūsų draugais!

                 Patį Puntuką priėjome apie 24 val. nakties. Čia nusifotografavome ir skubėjome prie laužo sušilti. Atsipūtę valandėlę, vėl - į kelią! Grįžome tik apie 4 valandą ryto: sušlapę, sušalę, pikti ir paniurę. Visas šis naktinis žygis truko 8 valandas,  nužygiavome apie 40km!


                 Grįždami iš Kavarsko sustojome Šimonių girioje ir žygiavome pažintiniu taku. Šioje girioje mus stebino gamtos grožis. Smagu buvo eiti mediniu takučiu ir pavėsinėse šiek tiek atsipūsti. Čia pavaikščioję, net atsipalaidavome, o grįžę į Alizavą  su draugais rokiškėnais  žaidėme „Bučiuoklės", kalbėjomės, dalinamės įspūdžiais. Alizavos mokyklos direktorius Gintaras Paškauskas demonstravo filmukus apie mūsų žygius po Estiją ,o birželio mėnesį pakvietė į baidarių žygį Kupiškio mariomis. Kitą dieną mūsų draugai rokiškėnai išvyko namo, o mes irgi grįžome pailsėti.


                  Smagios buvo šios trys žiemos atostogų dienos! Kitas turistų susitikimas - pavasario stovykloje Vilniuje.

Eisvydė, 10 kl.

2009-01