Naujienos
„Teatriuko“ istorijos pamoka

„Žalia gyva“ – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – ištarus „žalia gyva“ žaidėjai turėjo parodyti žalią, gyvą lapą ar gėlės žiedą. Žiemą tai būdavo nelengva užduotis. Neturint „žalia gyva“ reikėdavo atlikti paskirtą darbą.

  

                      Profesionali kūrybinė grupė, pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus, kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija. Tai tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.

  

                      Likome sužavėti aktorių meistriškumu, nuoširdumu ir sąžiningumu. Į keturiasdešimt penkias minutes sutalpinę Lietuvos istoriją, jie pateikė ją vaikams suprantamai ir žaismingai. Abejingų žiūrovų neliko.

                      Po spektaklio su aktoriais bendravę  mokyklos jaunieji žurnalistai išgirdo linksmų ir rimtų „Teatriuko“ virtuvės nutikimų.

                      Šis spektaklis – Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuoto Alizavos pagrindinės mokyklos jaunimo iniciatyvų projekto „Atsitrauk nuo kompo!“ renginys.

                      Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė