Naujienos
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015

Linksmi spalvingi švedų dailininkės Saros Lunberg plakatai pakvietė į Šviesos ir žodžio šventę. Vėlų tamsų vakarą susirinkome į girliandomis ir žvakėmis papuoštą mokyklos salę pasiklausyti skaitomų tekstų apie draugystę. Ištrauką iš norvegų rašytojos Marijos Par knygos „Vaffelhjarte“ („Vaflinė širdelė“) labai gražiai perskaitė šeštokai: Rusnė Baliūnaitė, Milda Balnevičiūtė, Aurelijus Janutis ir Neringa Skaburskytė. Išradingą skaitovų kompoziciją paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Mažylienė. „Vaffelhjarte“- tai pirmoji M. Par knyga, parašyta 2005 m. ir labai greitai tapusi populiari Norvegijoje. 2011 m. pagal šią knygą sukurtas TV serialas. Tai linksmas pasakojimas apie devynmečius Trilę ir Leną, apie jų smagius nuotykius, apie skanias vaflines širdeles, apie draugystės stiprumą ir tuo pačiu jos trapumą.

Nuščiuvusi salė klausėsi skaitomo teksto apie mergaitę kenčiančią patyčias. Ištrauką iš islandų rašytojos Raghidur Gesdottir knygos „Proga laimėti“ perskaitė lietuvių literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė ir dešimtokė Kotryna Baronaitė. „Proga laimėti“ 2000 m. pelnė rašytojai Islandijos vaikų literatūros premiją. Tai knyga apie patyčias tarp mokinių. Mergaitės nemėgsta gražesnės ir gabesnės ir už tai mokytojų mylimos bendraamžės. Šaiposi iš jos, persekioja, dažnai krečia bjaurias išdaigas. Labai blogai jaučiasi Saulėja (pagrindinė veikėja) mokykloje. Jos gyvenimas prašviesėja, kai į klasę ateina naujokė.

Draugystės esama visokios: draugystė tarp bendraamžių, tarp skirtingų kartų, su tos pačios lyties žmonėmis, tarp priešingos lyties žmonių. Draugais laikome savo augintinius. Draugystė tiesia tiltus tarp žmonių ir šalių. Apie tai sukurtose linksmose pateiktyse demonstravo               6-8 klasių mokiniai. Vaikams talkino informacinių technologijų mokytoja Rasa Šlekienė.

Anglų kalbos mokytoja Daiva Pūkienė paruošė mokiniams linksmą dainų apie draugystę karaoke. Kartu su  aštuntos klasės merginomis  Ugne Barkauskaite, Aurelija Pitrėnaite , Aiste Zablockyte, dainavome  „Tears In Heaven“, „The Hello Song“, „The More We Get Together“, „Count On Me“, „Stand By Me“.  Gražiai ir linksmai įsipynė lietuviškos dainos „Reikia draugą turėti“, „Debesėlis“, „Tu vėjo paklausk“, „Nebelinksmas mūsų kaimas“.

Jaunosios septintos klasės kepėjos Gintarė Bartkutė, Kamilė Bartkevičiūtė ir Violeta Tautavičiūtė  su technologijų mokytoja Audrone Užtupiene prikepė skanių širdelių. Nė kiek ne prastesnių negu norvegės M. Par knygoje „Vaflinė širdelė“. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo pasmaližiauti jomis.

Penktadienį, lapkričio 13 d., geografijos mokytoja Inga Inapienė pakvietė 6- 10 klasių mokinius į protų mūšį „Šiaurės Europos šalys“. Mokiniai, naudodamiesi vaizdine medžiaga, dirbdami grupėse, turėjo atsakyti į klausimus: „Kurioje šalyje gimė A. Lindgren? Kokios šalies pakrantėje įrengtas vėjo jėgainių parkas? Kokios šalies gyventojų yra mažiau nei dviračių? Kaip vadinasi ugnies ir šalto ledo sala be medžių? Kas yra Šiaurės Venecija? Kuri šalis gamina automobilius Volvo?... ir t.t. Mokiniai turėjo atpažinti vėliavas, atlikti kūrybines užduotis. Susumavus rezultatus bei įvertinus kūrybines užduotis paaiškėjo nugalėtojai- aštuntokai!

Gražiausios  mūsų renginių nuotraukos dalyvauja tarptautiniame Instagram konkurse #nordbib15. Apsilankykite projekto tinklalapyje www.bibliotek.org, kuriame rasite nuotraukų iš Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginių daugelyje šalių. O Facebook profilyje biblliotek.org rasite dar daugiau informacijos.

                      Projektas atsisveikina iki kitų metų temos, naujų knygų, naujos įdomios veiklos.

                      Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė