Naujienos
Sava tarmė- pati gražiausia!

Linksmai padainavę kupiškėnų himnu tapusią „Oi, jūssusiedai!“, apžvelgė per metus nuveiktus darbus. O jų – ne tiek jau ir mažai.Muzikos mokytojos Žydrūnės Rakauskaitės suburtas folkloro ansamblis „Sodėlis“koncertavo Salamiestyje „Vijūnytės“ jubiliejuje, tarptautiniame folklorofestivalyje Zarasuose „Zalvynė“, „Baltų vienybės dienoje“ ant Kupiškiopiliakalnio. Mokytoja Žydrūnė kartu su sodeliečiais paruošė mokomąją programą„Advento laikotarpio pavakarojimas“.

                      Pasigrožėjępuikiu savo draugų sukurtu filmuku, visi susitelkė pagrindiniam tikslui- išdidžiulio būrio pasakorių atrinkti pačius geriausius į rajoninį vaikų irmoksleivių- lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursą TRAMTATULIS 2011.Įvertinti pasakorius pasikvietėme tikras kupiškėniškos kalbos žinoves- ilgametęlietuvių kalbos mokytoją Aldoną Talijūnienę ir Alizavos PSAP slaugytoją DaliąČiomanienę. TRAMTATULIO nuostatai – itin griežti. Pasakoriai vertinamiatsižvelgiant į pasirinktų kūrinių meninę vertę, atlikimo autentiškumą,įtaigumą, laisvumą, balso natūralumą.

                      Popietėsmetu iš vaikų lūpų liejosi iš senų žmonių pasakojimų užrašytos eilės, legendos,sakmės bei pasakos. Pasakorius keitė šokėjai, merginų sutartinės, vyresniųjųklasių mokinių atliekamos Kupiškio krašto dainos.

                      Komisijosįvertinimo rezultatų laukti neprailgo, mat pasilikę grožėjomės ir aptarinėjomemočiučių išsiuvinėtus rankdarbius. Rankdarbių parodą „Iš močiučių kraičiųskrynios“ specialiai šiai popietei organizavo dailės mokytoja AudronėUžtupienė. Laiko neišblukintos, dailiai išsiuvinėtos pagalvėlės ir įvairios  servetėlės bylote bylojo apie mūsų močiučiųbegalinį darbštumą ir kruopštumą bei kvietė jaunąsias paneles išbandyti šitąmeną. Už nuoširdų bendradarbiavimą puoselėjant etnokultūrą padėkota EmilijaiBickuvienei, Aldonai-Elenai Kigienei, Aldonai Trainienei, KazimieraiUžtupienei, Valerijai Sarsevičienei.

                      Kelialapiaiį Kupiškio rajono TRAMTATULĮ 2011 įteikti penktokėms -Laurai Bartkevičiūtei irLivetai Užusienytei ir aštuntokėms- Laurai Lauciūtei ir Dalei Miknevičiūtei.

Visi popietės dalyviai apdovanoti rėmėjo Žilvino Vareikossaldžiaisiais prizais.

 

                                     DanutėMiknevičienė,

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė