Naujienos
Pradinukai renka Metų knygą!

 

           Vieno penktadienio popietę vėl visi rinkosi į skaityklą dar sykį pasigardžiuoti naujosiomis knygutėmis.

           Rimti ir orūs susėdo prie stalo priešmokyklinukai pavaizduoti ypatingo Baltojo dramblio ir karaliaus pokalbio. Mažyliams tai buvo pirmasis didelis išbandymas, - suvaidinti vyresniesiems.

            Išpuikėles kates iš S.Paltanavičiaus pasakėlės „ Kartą gyveno katės“  išradingai vaizdavo antrokai ir trečiokai. Vaidino net jų mokytoja Romalda! Ji vaizdavo gerąją senutę, kuri labai mylėjo katytes ir ne tik pavalgyti joms davė, bet ir gražiais kaspinais papuošė.

            Ketvirtokai suvaidino mokytojų „slaptą planą“ iš R. Černiausko knygutės „Vaikai ir vaiduokliai“. Įspūdingai atrodė mažieji suaugusiųjų vaidmenyje.
 
            „Vaikai, skaitykite „Krakatukų jūrą“! - kvietė visus penktokai, perskaitę ir pamilę šią R. Šerelytės apysaką - pasaką. „Šioje knygoje labai daug nuotykių ir daug veikėjų! Labai įdomios ir paslaptingos iliustracijos! Nenuobodūs veikėjai! Pilna baimės elementų: vaiduoklių, mumijų! Čia sutiksite laivą vaiduoklį -  „Juodąjį septinkojį“! Laivą nuolat puldinėja visokiausi priešai! Viskas, kas nutinka jūroje – paslaptinga ir nuostabu!“


              Garsiais plojimais užbaigę skaitymo malonumų puotą, vaikai susikaupė viktorinai. Jie turėjo atspėti, iš kurios knygutės perskaityta viena ar kita citata, atpažinti veikėjus, iliustracijas, išvardinti visus knygučių autorius ir t.t.
 
              Geriausiems Metų rinkimų knygų žinovams: ketvirtokei Rugilei, trečiokui Justui, pirmokei Samantai, penktokėms Livetai ir Kotrynai įteikti prizai - siurprizai.

               Patyrę daug teigiamų emocijų vaikai išsiskirstė degdami karštu troškimu būtinai perskaityti visas Metų rinkimų knygutes. Juk nepaprastai svarbu balsuoti už pačią pačiausiąją, nes tik JOS autorius nusipelnė Didžiojo apdovanojimo.

 

 

                      Danutė Miknevičienė