Naujienos
Penktokų krikštynos

Paskutinę dieną prieš atostogas į penktokų klasę įžengė jauni kostiumuoti vyrukai su juodais akiniais ir pareiškė esą iš viešojo saugumo tarnybos prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos. Anot jų į bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambinusi moteris pranešė, kad Kupiškio r. Alizavos pagrindinėje mokykloje mokosi penki netikri mokiniai. Buvo atliktas patikrinimas ir nutarta laikinai sustabdyti Alizavos pagrindinės mokyklos penktokų mokymo procesą, visus penktokus ir jų auklėtoją areštuoti.

Kiekvienas penktokas buvo vedamas apklausai pas saugumo tarnybos viršininką. Čia  buvo fotografuojamas, turėjo atsakyti į viršininko pateiktus klausimus apie tapatybę, pasiaiškinti dėl kai kurių savo įrašų socialiniame tinkle Facebook, apie kiekvieną draugą parašyti tai, ką geriausio gali apie jį pasakyti.

Po tardymo penktokai buvo pristatyti į biblioteką, kur privalėjo sudėti savo klasės nuotraukos dėlionę. Tada garsiai buvo perskaitytas draugystės įvardijimo raštas. Penktokai pavalgydinti labai rūgščiais varlių kurkulais ir pagirdyti krikšto gėrimu. Išsirikiavę ir pridėję ranką prie širdies iškilmingai prisiekė,- dievinti mokyklą, gerai mokytis, gražiai šypsotis, nebėgti iš pamokų, mylėti ir dievinti krikšto tėvelius. Po to buvo paženklinti garbinu penktoko ženklu. Kiekvienam padovanota po skaitmeninę Kupiškio r. mokinių kūrybos knygą ir įteiktas „Penktoko krikštoko pažymėjimas“.

Pabaigoje penktokai kartu su auklėtoja sužaidė draugystės ir vienybės žaidimą „Du gaideliai“.

Po visų išbandymų nusifotografavo  kartu su savo krikšto  tėvais- viešojo saugumo tarnybos prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos darbuotojais (dešimtokais).