Naujienos
Anykščiuose pristatėme kupiškėnų tarmę
Anykščiuose pristatėme kupiškėnų tarmę

Tarmių festivalyje Kupiškio krašto tarmę reklamavo Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai: skaitovė trečiaklasė Rusnė Baliūnaitė, pasakorė Dalė Miknevičiūtė (10 kl.) ir 6-10 klasių mokinių lėlių teatriukas „Vabalų vesėlios“ (13 mokinių, vadovė Romalda Likienė). Seną Pulgio Andriušio pasaką „Vabalų vestuvės“ išsivertę į savo krašto tarmę, moksleiviai kvietė pasigrožėti šmaikščia ir spalvinga Kupiškio krašto tarme bei pasijuokti iš žmonių ydų.

plačiau
 
Ypatingas Kalėdinis žaisliukas
Ypatingas Kalėdinis žaisliukas

Nors ir negausi, bet labai aktyvi Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė treti metai laikosi respublikos mokyklų mėnesio TOP-10. Aktyviausiems ir ištikimiausiems dalyviams projekto vadovai pateikė nuostabią Kalėdinę dovaną: pakvietė į akciją „Kalėdinis žaisliukas“. 5-10 klasių mokiniai dekoravo perdegusias nenaudojamas elektros lemputes ir gamino gražius žaisliukus. Visi mokinių darbeliai buvo nufotografuoti ir sukelti į www.drasinkimeateiti.lt mokyklos zoną. Įspūdingaisiais žaisliukais papuošę Kalėdų medelį penktadienį pasitikome ypatingus svečius, projekto „Drąsinkime ateitį“ komandą: vadovą Edmondą Bobenską, projektų koordinatorę Agnę Prokopaitę, lektorę Iloną Bernolienę. Jie pravedė labai vertingą pamoką „Lemputė nuo taupymo iki perdirbimo“. 

plačiau
 
,,Rokas veža“

Šventė rengiama kasmet nuo 2006 m. Tai buvo septintasis kartas, kai moksleivių entuziazmo užvestas muzikinis varikliukas įtraukė net ir mokytojus į repeticijų karuselę. Šis renginys nuo praeitų metų turi temą. Pernai metais mokiniai atliko bardų dainas, o šiemet kvietė visus įsijungti į roko muzikos vandenis.

plačiau
 
Rudeninė ekologinė akcija Alizavoje
Rudeninė ekologinė akcija Alizavoje

Lapkričio 30d. Alizavos mokyklos mokiniai buvo pakviesti dalyvauti ekologinėje akcijoje „Renkame elektronines atliekas ir panaudotas baterijas“. Mokiniai  aktyviai dalyvavo akcijoje: vieni nešė, kiti vežė, treti nurodė pas kokį gyventoją reikia nuvažiuoti ir paimti stambų prietaisą. Ketvirtadienį su Alizavos seniūnijos paskirtu traktoriumi ir žmonėmis rinkome iš aplinkinių kaimų gyventojų elektronines atliekas. Pririnkome pilną priekabą. 20 televizorių, 4 skalbimo mašinas, 5 šaldytuvus, 6 monitorius, 2 kompiuterius, 14 radijų, 14 virdulių, 13 lygintuvų, 10 laidinių telefonų ir kitokių smulkių prietaisų. 746 vnt. panaudotų galvaninių elementų!

plačiau
 
Vaikų pramoginių šokių konkursas ,,Rudens paletė“
Vaikų pramoginių šokių konkursas ,,Rudens paletė“

2012 m. lapkričio 23 d.12 val.  Kupiškio kultūros centre vyko vaikų pramoginių šokių konkursas ,,Rudens paletė“. Šio konkurso organizatorė ir vyriausioji teisėja – Irina Bubnova. 

plačiau
 
Lėlių teatriuko spektaklis kaimo žmonėms
Lėlių teatriuko spektaklis kaimo žmonėms

Šeštadienį Alizavos mokyklos lėlių teatriukas vaidino Daukučių bendrovės nariams.
Kupiškėniškos tarmės spektaklis „Vabalų vesėlios“, pajuokiantis žmonių ydas: gobšumą, pavydą, persivalgymą, persigėrimą,- patiko kaimo žmonėms. Jaunosios aktorės pelnė daug plojimų ir simpatijų.

plačiau
 
Literatūriniame teisme
Literatūriniame teisme

Lapkričio 22 d. Kupiškio savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko literatūrinis teismas „Kas geriau- knyga ar ekranizacija?“. Literatūriniam teismui vadovavo Pasakų šalies gyventojai –Ragana, Velniukas ir Katinas.

plačiau
 
Šiaurės bibliotekų savaitės šventė Kupiškio savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Šiaurės bibliotekų savaitės šventė Kupiškio savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Ketvirtadienį, lapkričio 15 d. į Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Didžiąją salę susirinko vaikai iš rajono mokyklų. Mus pasitiko linksmoji karvutė Mamulė Mū (vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolita Janušonienė) ir jos geroji draugė Varna ( bibliotekininkė Laimutė Kliopkinienė).

plačiau
 
Įvairialypiškumo savaitė
Įvairialypiškumo savaitė

Lapkričio 12-18 d. šventėme 15-ąją Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Tai Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos projektas, kurį Lietuvoje kuruoja Šiaurės ministrų biuras. Kiekvienais metais ši savaitė vis kitokia, nes ją charakterizuoja pasiūlyta tema. Šių metų tema- „Įvairialypė Šiaurė“.

plačiau
 
Vėl mus aplankė Amsis!
Vėl mus aplankė Amsis!

Lapkričio 6 d. pas Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukus vėl atvyko pats geriausias mažylių draugas Amsis. Mokinukai kartu su Amsiu prisiminė pagalbos telefono numerį 112, pasikartojo savo žinias, kaip reikia pereiti gatvę, kaip elgtis, kad draugas nepasakytų: „Tu vagis!“ 

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  49   50   51   52   53   54   55   60  70  sekantis  >>