Naujienos
Širdimi prisilieskime prie praeities
Širdimi prisilieskime prie praeities

Nemažai Lietuvoje yra vietovių, turinčių įdomią, vertą tyrinėjimo istorinę praeitį ir žmones, galinčius apie ją papasakoti. Kupiškio etnografijos muziejaus specialistai, 2012 m. Europos paveldo dienai paminėti, parengė ir vykdė projektą „Širdimi prisilieskime prie praeities“. Jo metu  moksleiviai tyrinėjo įvairias Kupiškio rajono išskirtines vietoves ir su jomis susijusius įvykius, nutikimus, kurie yra svarbūs žmonėms. Šiame projekte dalyvavo ir Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai vadovaujami dailės mokytojos Audronės Užtupienės.

plačiau
 
Ramaliniečių išvyka
Ramaliniečių išvyka

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos Jaunųjų miškininkų būrelis                       „Ramalina“ rugsėjo 20 d . išvykome į Kupiškį. Aplankėme Povilo Matulionio muziejų. Jaunieji miško bičiuliai apžiūrėjo eksponatus, P.Matulionio parašytas ir išleistas to meto knygas.  Apsilankėme ir Jaunųjų miško bičiulių būstinėje.

plačiau
 
Viešėjo Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkės
Viešėjo Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkės

Rugsėjo 20 d. Alizavos pagrindinėje mokykloje įvyko Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkių susirinkimas. Žiūrėta tarptautinės konferencijos „Naujos kartos mokyklos biblioteka“ pranešėjų vaizdo įrašai. Susipažinta su „Darbo su MOBIS “ virtualiomis edukacinėmis pamokėlėmis. Aptarti einamų metų darbo planai.

plačiau
 
Mokėmės kurti animaciją
Mokėmės kurti animaciją

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai pakviesti dalyvauti Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus projekte „Atverk nepakartojamą knygų pasaulį“. Rugsėjo 19 d. alizaviečiai kartu su Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniais dalyvavo edukacinėje pamokoje „Mokomės kurti animaciją“. Užsiėmimus vedė režisierės dailininkės Rasa Joni ir Sandra Latanauskaitė. Mokiniai nupiešė atskirus perskaityto teksto veikėjus, po to kruopščiai montavo ir fotografavo kiekvieną judesėlį. Sukurtą animacinį filmą projekto organizatoriai atsiųs į mokyklą.

plačiau
 
Pirmokai tapo bibliotekos skaitytojais
Pirmokai tapo bibliotekos skaitytojais

Tradiciškai, rugsėjo antrąją savaitę, Alizavos pagrindinės mokyklos pirmokai buvo pakviesti į biblioteką. Bibliotekininkė juos supažindino elgesio su knyga taisyklėmis. Pamokė, kaip pasirinkti, kaip pasiimti ir kaip grąžinti į biblioteką knygas. Pirmokai prisiekė Knygos riteriui

plačiau
 
Nepaprasta istorijos pamoka
Nepaprasta istorijos pamoka

Rugsėjo 7d. Alizavos bendruomenė turėjo ypatingą istorijos pamoką. Istorikė Joana Viga Čiplytė sugrąžino į gyvenimą tarpukario Lietuvos diplomatą, teisininką, publicistą, nepaprastai intelektualų žmogų- 1885m. Kalnagalių kaime gimusį Joną Aukštuolį. Alizavos kultūros namuose įvyko J. V. Čiplytės knygos „Žmogus- aukščiau visokios kainos“ pristatymas. Pristatyme dalyvavo J. Aukštuolio dukterėčia   Jūratė Margevičienė, jos sūnus ir marti su vaikais, jaunystės draugė Almonija, taip pat Biržų kunigas reformatas Rimas Mikalauskas.

plačiau
 
Iškilmingai pradėjome mokslo metus
Iškilmingai pradėjome mokslo metus

Rugsėjo 3 d. Alizavos mokyklos bendruomenė pradėjo naujuosius 2012/2013 mokslo metus Šv. Jono krikštytojo bažnyčioje. Šv. mišias už mokinukus, mokytojus ir jų tėvelius laikė klebonas Justas Jasėnas. Jis džiaugėsi, kad mokyklos bendruomenė naują darbo etapą pradeda susikaupusi ir susitelkusi. Kreipėsi į tėvelius, pabrėždamas šeimos vaidmenį vaiko auklėjimo bei mokymosi svarbai. Nusifotografavę prie bažnyčios laiptų, visi išskubėjo į mokyklą, kurios kiemelyje jau linksmai skambėjo muzika.

plačiau
 
Utenos ežerų pakrantėmis
Utenos ežerų pakrantėmis

Liepos 20- 27 dienomis vyko šalies moksleivių vasaros turiada Utenos rajone. Turiadoje dalyvavo turistai iš Alizavos, Sedos, Jungėnų, Skaistgirio, Rokiškio, Vilniaus.

plačiau
 
Naujos kartos mokyklos biblioteka

Apie naujos kartos mokyklos bibliotekos vaidmenį diskutavo rugpjūčio 6 d. į Vilniaus universiteto Teatro salę susirinkę mokyklų bibliotekininkai iš visos Lietuvos. Dviejų dienų tarptautinę konferenciją suorganizavo Ugdymo plėtotės centras kartu su Tarptautine bibliotekų asociacijų ir institucijų federacija. Tokio lygio konferencija Lietuvoje suorganizuota pirmą kartą. Joje dalyvavo ir pranešimus skaitė svečiai iš JAV, Malaizijos, Rusijos, Italijos, Kataro bei Lietuvos

plačiau
 
Stovykloje
Stovykloje

„Vasaros lyderių akademija“ tikrai verta žodžio „PASAKA“. Nors ir pirmą kartą buvau tokioje stovykloje, kurioje nereikia statyti palapinių ir vėliau jų griauti, man ta stovykla labai patiko. LIKE!!!

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  49   50   51   52   53   54   55   60  70  sekantis  >>