Naujienos
Ačiū už Kalėdų stebuklą


Ir tėveliai, ir mokytojai pirko knygutes „Pegaso“ knygyne ir paskyrė jas mokyklos bibliotekai. Apsidžiaugėme išpakavę siuntinį, kokios nuostabios knygos! Vytautės Žilinskaitės „Radinių namelis“, Vytauto Misevičiaus „Danuko Dunduliuko nuotykiai“, Kosto Kubilinsko „Varlė karalienė“! Už šį stebuklą dėkojame Lijanai ir Daliui Baronams, Jolitai Trasykienei, Daivai Baradinskienei, Ramintai Gaidamavičiūtei, Linai Medelinskienei, Romaldai Likienei, Gražinai Kigaitei, penktos-šeštos klasių mokiniams.
 

plačiau
 
Žvakutės Laisvės gynėjams
Žvakutės Laisvės gynėjams

Penktadienio rytą Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai įsijungė į bendrą pilietiškumo akciją „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos languose trumpam sužibo žvakutės Laisvės gynėjams.

plačiau
 
Pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai
Pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai

Mokiniai pasitiko svečius, 1991 m. Sausio 13 d. įvykių liudininkus: Letą Ščiukaitę, Antaną Meilų, Antaną Palilionį. Visus pasveikino merginų trio su daina „Raudoni vakarai“. Po to grožėjomis dešimtokų poetine kompozicija, skirta žuvusiems už Laisvę. Tylos minute pagerbę žuvusiuosius, paklausėme gyvųjų istorijos liudytojų, ką prisimena apie tų dienų įvykius, ką tuomet mąstė, ką jautė? Ar nesigaili, kad tąkart išvažiavo į Vilnių?

plačiau
 
Dar vienas darbelis Kalėdoms
Dar vienas darbelis Kalėdoms

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Kupiškio rajono Švietimo ir kultūros skyriaus organizuotame Kalėdinio žaisliuko konkurse. Klementinos Pūkaitės, Kotrynos Baronaitės, Andrėjos Vareikaitės, Monikos Kočijevaitės, Viktorijos Vareikaitės, Livetos Užusienytės, Lauros Bartkevičiūtės, Rugilės Kigaitės sukurti rankdarbiai išsiųsti konkurso organizatoriams.

plačiau
 
Šiltų Kalėdų belaukiant
Šiltų Kalėdų belaukiant

Alizavos pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių merginos  prigamino daug puikių kojinaičių ir pirštinaičių. Atrinktos gražiausios ir išsiųstos į respublikinį konkursą „Šiltų Kalėdų belaukiant“.

plačiau
 
Akcija „Kalėdinis žaisliukas“

Pasibaigė didžiosios metų šventės. Su švenčių pabaiga  į mūsų kiemus atėjo ir netikėtas pavasaris, kuris atnešė lietingus orus ir privertė žieminius batus laikinai iškeisti į lietui neperšlampamus guminius.
Nurimus šventinėms nuotaikoms ir lengviau atsipūtus nuo gardžių šventinių vaišių “Drąsinkime ateitį” komanda nori pasidalinti savo įspūdžiais iš “Kalėdinio žaisliuko” akcijos.
Gruodžio pabaigoje mūsų komanda aplankė 10 Lietuvos mokyklų, kurios dalyvavo ekologinėje „Kalėdinio žaisliuko“ akcijoje ir  taip  prisidėjo prie „žalesnių“ Kalėdų.
Šioje akcijoje dalyvavo Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla, Vilniaus “Versmės“ katalikiškoji gimnazija, Alytaus šv. Benedikto gimnazija, Kauno Jono ir Petro Vileišių pagrindinė mokykla, Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinė mokykla, Klaipėdos "Aukuro gimnazija, Klaipėdos Baltijos gimnazija, Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla, Vilniaus r. Zujūnų vidurinė  mokykla ir Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro vidurinė mokykla.
Šiose mokyklose moksleiviai gamino Kalėdinius žaisliukus iš perdegusių/nenaudojamų elektros lempučių. Savo gamybos žaisliukais moksleiviai ne tik papuošė savo mokyklos Kalėdinę eglutę, bet ir su nekantrumu laukė paskelbto konkurso rezultatų. „Drąsinkime ateitį“ komisija iš kiekvienos mokyklos atrinko 10 geriausių darbų ir apdovanojo edukaciniais stalo žaidimais.
Parinkti stalo žaidimai tai ne tik puiki lavinanti priemonė, bet ir galimybė skatinanti moksleivių užimtumą ir bendradarbiavimą.
„Drąsinkime ateitį“ komanda buvo nustebinta ne tik žaisliukų gausa, bet ir jų grožiu. Žaisliukų gaminimo technika buvo labai įvairi ir tai suteikė žaisliukams originalumo ir išskirtinumo, todėl renkant nugalėtojus teko ilgokai pasukti galvą.
Labai džiaugiamės, kad mokyklos prisidėjo prie šios akcijos ir taip kūrybiškai pažvelgė į šį žaisliukų gaminimo procesą, kuris kaip manome buvo naudingas tiek ekologijos prasme, tiek kūrybiškumo skatinimo atžvilgiu.

plačiau
 
Humoras – kalėdiniame karnavale
Humoras – kalėdiniame karnavale

Alizavos pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai Kalėdiniam karnavalui pasirinko humoro temą. Mokiniai kūrė linksmas istorijas, lipdydami jas iš pasakų, anekdotų, reklamų, satyrinių apysakų. Penktokai- šeštokai parodė „Nagų ir ragų“ šou, septintokai suvaidino kvailų kiškių mokyklėlę, aštuntokai – linksmus anekdotus, devintokai parodijavo muzikos žvaigždes, dešimtokai – šiuolaikinę pasaką „Trys paršiukai“.

plačiau
 
Kalėdų eglutė
Kalėdų eglutė

Gražią šventę sau ir savo  mamytėms surengė Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukai ir jų mokytojos. Kiekvienos klasės mokinukai dainavo, grojo, šoko. Rodė tėveliams, ką išmoko mokykloje. Dramos būrelis, vadovaujamas mokytojos Romaldos Likienės, suvaidino linksmą „Kalėdinę pasaką“. Po to įvyko susitikimas su Kalėdų seneliu.

plačiau
 
Šv. Liucijos dienoje ir alizaviečiai
 Šv. Liucijos dienoje ir alizaviečiai

Švedijoje gruodžio 13 d. tradiciškai švenčiama Šv. Liucijos diena. Šventoji Liucija- Sirakūzų šventoji, kuri mirė 310 m. per. Kr. Ją vaizduoja baltai apsirengusi moteris su žvakių karūna. Ji yra šviesos simbolis. Ši šventė yra senųjų švedų  pagonių ir krikščionių tradicijų mišinys, pažymintis šviesos šventę žiemos metu. Liucijos dieną visoje Švedijoje dainuoja chorai, vedini jaunos merginos, vaizduojančios šv. Liuciją.

plačiau
 
„Friends“
„Friends“

Alizavos mokyklos 3-4 klasių mokinukai su šventiška nuotaika vyko pas savo draugus Noriūnuose. Gražioje šventėje „Friends“ jie padainavo 2 angliškas daineles  “I love Christmas“ ir “What can you do?“.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  48   49   50   51   52   53   54   60  70  sekantis  >>