Naujienos
Tolerancijos mozaika
Tolerancijos mozaika

Tolerancija tai ne meilė ar gerumas. Tolerancija- tai priešingos nuomonės ar įsitikinimų gerbimas, pakanta. ( Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. 849 p.)

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis MOZAIKA.  Tai piešinys ar paveikslas, kurio vaizdas gali būti sukurtas iš įvairių medžiagų. Alizavos mokyklos mokiniai sukūrė gražią Saulę iš savo rankų atspaudų.

plačiau
 
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015

Šių metų tema-Draugystė. Tema sena, bet labai aktuali ir kiekvienam labai artima. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai tradiciškai (jau 11 kartą!) pasitikdami šventinę savaitę papuošė mokyklos nišas. Šį kartą - draugystės tema. Klasių mokiniai rinkosi pasitarti, siūlė idėjas ir kartu dirbo. To nebūtų galima padaryti be draugiškumo. Pasak mokinių darbą įvertinusios pavaduotojos ugdymui Lidijos Žekonienės,- „Kiekviena niša atspindi būtent tos klasės veidą. Penktokų nišoje karaliauja vaikystė su pačiais geriausiais vaikų draugais- žaislais. Šeštokai, jų tiek daug, jie visi skirtingi ir įdomūs: kas išlankstė gerves, kas rankytes iškirpo, kas pynė draugystės juostas ir viską dar papuošė gėlių žiedais. Septintokai įžvelgė gilesnę draugystės mintį ir draugus pavaizdavo kaip knygas. Juk kiekvienas žmogus yra tarsi labai įdomi, neperskaityta knyga, kurią skaitome kasdien bendraudami. Aštuntokai pažvelgė į draugystę plačiau ir pavaizdavo visą pasaulį apjuostą draugystės rankomis. Šiandieninių technologijų dėka, draugų galime turėti bet kuriame pasaulio krašte ir tereikia akimirkos, kad su jais susisiektume. Devintokai – visi asmenybės. Jie nepasitenkino smulkiomis detalėmis ir iškirpo iš toli visų dėmesį atkreipiančius draugus. Dešimtokai, patys rimčiausi ir brandžiausi, bet savyje tebesinešiojantys po „vaiką“. Kuo labiau suaugame, tuo rečiau tą „vaiką“ beišleidžiame iš savęs. Jie prisiminė visas skaitytas knygas ir išrinko labiausiai tinkančią, apie nenustygstančią vietoje, nuolat į nuotykius kviečiančią draugę Pepę Ilgakojinę. “

plačiau
 
Nebūk ožys, rūšiuok!

Vakar, lapkričio 10 dieną į Alizavos mokyklą atvykęs specialus furgonas išvežė 3697 kg nebenaudojamos elektros ir elektroninės įrangos, 27 kg baterijų, 17 kg mobiliųjų telefonų. Šias atliekas surinko ir į mokyklą atvežė Pauliaus ir Samantos Šešeikų, Adelės ir Kotrynos Baronų, Aurelijaus Janučio, Mildos Balnevičiūtės, Giedriaus Bickaus, Ėriko Zaicevo, 

plačiau
 
Penktokų krikštynos

Paskutinę dieną prieš atostogas į penktokų klasę įžengė jauni kostiumuoti vyrukai su juodais akiniais ir pareiškė esą iš viešojo saugumo tarnybos prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos. Anot jų į bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambinusi moteris pranešė, kad Kupiškio r. Alizavos pagrindinėje mokykloje mokosi penki netikri mokiniai. Buvo atliktas patikrinimas ir nutarta laikinai sustabdyti Alizavos pagrindinės mokyklos penktokų mokymo procesą, visus penktokus ir jų auklėtoją areštuoti.

plačiau
 
Išmoko plaukti
Išmoko plaukti

Gegužės, rugsėjo ir spalio mėnesių penktadienius ilgam atsimins Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukai. Jie mokyklos autobusu vykdavo į Anykščių miesto baseiną ir ne tik maudėsi, o rimtai mokėsi plaukti! Mokiniai dalyvavo Viešosios įstaigos „Sveikatos oazė“  administruojamoje Anykščių miesto baseino „Bangenis“ vykdomoje programoje – projekte „Mokinių mokymo plaukti ir plaukimo sporto treniruočių organizavimas baseine - 2015“.

plačiau
 
Vertingi užsiėmimai
Vertingi užsiėmimai

Spalio 13-oji Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniams buvo įsimintina, nes kiekvienai klasei po vieną neįprastą pamoką vedė Kupiškio etnografijos muziejaus specialistės, Kristina Jokiminenė ir Jolanta Knizikevičienė. 

plačiau
 
Mokytojo diena
Mokytojo diena

Mokytojo diena tikrai ne ta, kai vaikai turi atsakinėti. Tai diena, kai norisi dainuoti. Tai diena, kai mokiniai kalba pačiais gražiausiais žodžiais, nors ir negauna už tai pažymio.

plačiau
 
Gimtosios tarmės šventė Alizavoje
Gimtosios tarmės šventė Alizavoje

Norėdami atkreipti mokinių dėmesį į gražią gimtinės tarmę, suteikti galimybę paklausyti skambių liaudiškų dainų, pajusti tautinių šokių smagumą, organizavome mokykloje folkloro šventę. Pasikvietėme kaimynus: „Saulalas“ folkloro kolektyvą iš Biržų Saulės gimnazijos, „Zbitkų“ etnokultūros būrelį iš P. Matulionio progimnazijos, folkloro kolektyvą iš Pasvalio r. Valakėlių kultūros namų. 

plačiau
 
Nuo delfinų iki Baublių
Nuo delfinų iki Baublių

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai praėjusiais mokslo metais atkakliai rinko elektroninės technikos atliekas. Mokykla tapo  respublikinio konkurso „Mes rūšiuojam““ nugalėtoja. Rugsėjo 11 dieną aktyviausiems  mokiniams dovanota ekskursija į Klaipėdą. Štai ką tą dieną patyrė alizaviečiai.

plačiau
 
Šventiški ir linksmi įžengėme į naujuosius mokslo metus
Šventiški ir linksmi įžengėme į naujuosius mokslo metus

„Nė vienos praleistos pamokos!“- pagrindinį šių mokslo metų uždavinį paskelbė mokyklos direktorius Gintaras Paškauskas. Šie metai skelbiami mokyklos bendruomenės  metais. Direktorius pakvietė tėvus ir mokytojus  aktyvesniam bendradarbiavimui dėl kokybiškesnio vaikų ugdymo, palankesnės mokymo aplinkos kūrimo.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  37   38   39   40   41   42   43   50  60  70  sekantis  >>