Naujienos
Nebūk ožys, rūšiuok!

Penktus metus Alizavos mokyklos bendruomenė renka elektroninės įrangos atliekas, sukrauna jas į specialius sunkvežimius, kurie išveža pavojingas atliekas perdirbimui. Rudenį ir pavasarį mokiniai neša tėveliams priminimus raginimus, kad reikia rinkti elektroninės įrangos atliekas, panaudotas baterijas. Labai džiaugiamės, kad mokinių šeimos į tai noriai atsiliepia. Kaskart prirenkame po kelias tonas šių atliekų. Organizatoriai už surinktus atliekų kilogramus skiria taškus, už kuriuos vežame mokinius į kino filmus, ekskursijas, perkame knygas, sporto inventorių.

Vakar, lapkričio 10 dieną į Alizavos mokyklą atvykęs specialus furgonas išvežė 3697 kg nebenaudojamos elektros ir elektroninės įrangos, 27 kg baterijų, 17 kg mobiliųjų telefonų. Šias atliekas surinko ir į mokyklą atvežė Pauliaus ir Samantos Šešeikų, Adelės ir Kotrynos Baronų, Aurelijaus Janučio, Mildos Balnevičiūtės, Giedriaus Bickaus, Ėriko Zaicevo, Venanto ir Eimunto Kumpelių, Edvino Pakšio, Manto Muntvydo, Aistės Zabockytės, Aurelijos Pitrėnaitės, Jonės Baradinskaitės, Justinos Januškaitės, Gabrielės, Deivido ir Luko Rasimavičių, Stepono Ulinsko, Luko ir Laimio Januševičių, Gintarės ir Karolio Bartkų, Vaivos Kučinskaitės, Neringos Skaburskytės, Auritos Trasykytės, Orintos ir Arijaus Šližių, Igno Frozės, Vakarės ir Rusnės Baliūnaičių, Rugilės Kigaitės šeimos. Daug atliekų surinko mokytojai: Audronė Užtupienė, Daiva Pūkienė, Rasa Gudonienė, Rima Dyraitė, Rita Mažylienė, Vitalija Mikšienė, Eimutis Sarsevičius. Labai norėtųsi, kad šiame sąraše būtų visos mokyklos bendruomenės šeimos ir visi mokytojai. Gaila, bet ir tarp mūsų dar yra abejingų šiam reikalui.

Šiemet ekologinio projekto „Mes rūšiuojam“ plakatuose vaizduojama balta ožka Mėta – ji pavyzdingai surūšiavo elektronikos, buitinės technikos ir baterijų atliekas. Tačiau jos pažįstamas juodas ožys Pipiras atliekomis nepasirūpina tinkamai, todėl balta ožka ragina – „Nebūk ožys, rūšiuok!“. Visi šie metai bus skirti tam, kad Pipiras suprastų rūšiavimo svarbą ir būtinybę. Pasitelkus gyvūnus siekiama atkreipti dėmesį į opias visuomenės problemas. Vaikai elgiasi taip, kokį mato pavyzdį šeimoje. Jei rūšiuoja tėtis, mama, tai ir vaikai rūšiuoja. Deja, dar daug „ožių pipirų“ yra mūsų tarpe. Baisu pravažiuoti pro kaimuose prie pagrindinių kelių pastatytus konteinerius. Ko tik čia nėra: priversta padangų, statybinių atliekų, bulvių lupenų, neretai ir šaldytuvas šalia, ar televizorius išardytas kėpso... O juk ne tokioms atliekoms šie konteineriai pastatyti?  Laikas suprasti, kad visiems būtų gera gyventi, gamtą reikia tausoti, rūpintis aplinkos švara.  Rūšiavimas yra vienas iš svarbiausių šių dienų žmogaus įgūdžių, kitaip mūsų planeta gali sulaukti didelių problemų.

Danutė Miknevičienė                    Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė,

                                                         projekto „Mes rūšiuojam“ koordinatorė