Naujienos
Lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“

Mažųjų artistų pasirodymus vertino komisija- aktorė ir režisierė A. Čeredaitė, Kupiškio Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistė I. Mockuvienė ir projekto vadovė J. Janušonienė.

                      Salamiesčio pagrindinės mokyklos moksleiviai suvaidino linksmą ir pamokančią pasaką „Stebuklinga slyva“ pagal P. Juodišiaus to paties pavadinimo knygą. VJUC „Varpelis“ parodė nuotaikingą inscenizaciją „Pelėdos sapnas“. Visus prajuokino Skapiškio pagrindinės mokyklos moksleiviai, kurie žaisdami lėlių teatrą pasakojo šmaikščius vaizdelius „Nieko rimto“. Tarp atmintyje išliekančių lėlių teatro spektakliukų buvo Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos moksleivių suvaidinta B. Lenktytės pasaka „Lenktynės“. Publiką sužavėjo net 2 A. Liepienės pjesės „Baltoji skruzdėlytė“ pastatymai- Alizavos ir Antašavos pagrindinių mokyklų spektakliukai. Alizaviečiai moksleiviai, padedami bibliotekininkės Danutės Miknevičienės ir mokytojos Audronės Užtupienės, pjesės vaidinimui pasigamino įspūdingas lėles, kurios pakerėjo visus žiūrovus. O antašaviečiai sukūrė užburiančią atmosferą, kuri įtraukė publiką į pjesės sūkurį. Subatėnai inscenizavo „Baltuolę ir septynis nykštukus“ brolių Grimų pasakos motyvais. VšĮ Vaikų dienos centro mažieji aktoriai suvaidino gražią ir linksmą pasakėlę „Kirmėlaitės kelionė“, o Šv. Kazimiero vaikų globos namų vaikučiai- pamokančią „Pasaką apie draugystę“.

                      Geriausiais lėlių teatro spektakliukais komisija pripažino Noriūnų J.Černiaus, Alizavos, Skapiškio pagrindinių mokyklų, VJUC „Varpelis“ ir Šv. Kazimiero vaikų globos namų . Festivalio laureatai apdovanoti kelione į Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Coliukė“, o visi dalyvavusieji- saldžiomis dovanėlėmis.

                      Šventėje patirti įspūdžiai daugeliui atmintyje išliks dar ilgai.

 

                      Projekto vadovė Jolita Janušonienė,

                      Kupiškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros sk. vedėj