Naujienos
Kaip mes šventėme Tarptautinę vaikų knygų dienos šventę

                Metų skaitytojos draugai- Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai- buvo pakviesti į tradicinę Tarptautinės vaikų knygos dienos šventę, kuri vyko Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Kaimo vaikai savo akimis pamatė pačius geriausius lietuviškos knygos kūrėjus: rašytojus, dailininkus, vertėjus. Ir ne tik pamatė! Teatro fojė veikiančioje mini vaikų knygų mugėje, mokiniai išsirinko ir nusipirko pačių naujausių ir geriausių knygų, pabendravo su rašytojais, gavo jų autografų. Jie plojo skelbiant pačias gražiausias, pačias meniškiausias knygas, apdovanojant jų autorius, karūnuojant geriausios 2008 metų vaikų ir paauglių knygos „Blusyno pasakojimai“ autorių Gendrutį Morkūną. Su šiuo rašytoju Alizavos paaugliai susipažino dalyvaudami Metų knygos rinkimų akcijoje ir skaitydami jo „Grįžimo istoriją“. Beje, Alizavos mokykloje būtent ši knyga surinko daugiausiai balsų. 
               
Šventės kulminacija- labai  nuotaikingas Nacionalinio dramos teatro spektaklis „Pelenė“!
                                                                                                                                  Tiek įspūdžių per vieną dieną nedažnai pasitaiko.  Nuoširdžiai dėkingi šios nuostabios šventės organizatoriams už pakvietimą, o savo mokyklos direktoriui už sudarytas sąlygas atvykti į pačią gražiausią vaikų šventę.    
             
Savo mokykloje Tarptautinę vaikų knygos dienos šventę organizavome penktadienį, balandžio 3dieną. Organizavome mokinių susitikimą su Kupiškio rajono valdžios vyrais.
        
        
6-10 klasių berniukai sugalvojo klausimus ir paruošė anketą „Valdžios vyrai apie knygas“. Anketos buvo išsiųstos Kupiškio rajono merui Jonui Jaručiui, vicemerui Aidui Mikėnui, švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui Rimantui Jociui, pavaduotojui Vytautui Knizikevičiui, administracijos direktoriaus pavaduotojui Vaitiekui Gaidukevičiui, nepriklausomybės akto signatarui Leonui Apšegai, Alizavos seniūnijos seniūnui Antanui Alkauskui, bendruomenės pirmininkui Bronislavui Kaminskui, mokyklos direktoriui Gintarui Paškauskui, Alizavos parapijos klebonui Laimonui Nedveckui. Išsiuntę 10 laiškų, mokiniai gavo 7 atsakymus. Tie patys 6-10 klasių vaikinai perskaitė ir įvertino valdžios vyrų mintis apie knygas ir skaitymą. Daugiausiai pliusų surinkę savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaitiekus Gaidukevičius ir mokyklos direktorius Gintaras Paškauskas buvo pakviesti į mokinių šventę.
    
            
Gerbiamus svečius knygų personažai „Pepė“ ir „Fėja“ pavertė karaliais ir įsakė čia ir dabar sukurti pasaką. Sakinys po sakinio „karaliai“ kūrė nuotaikingą pasaką. Kvatojant žiūrovams, gimė nauja niekur dar negirdėta pasaka „Šokiai bulvėse“. Gerbiamų „karalių“ išmintį mįslėmis tikrino „Zuikis Puikis“ ir „Raganaitė Sabrina“. Išbandyta garsinio skaitymo jėga. „Karaliai“, pasirinkę savo vaikystės laikų knygutę , garsiai skaitė ištraukas. Po to svečiai turėjo pademonstruoti savo namų darbus. Jie nupiešė ir apibūdino labiausiai patikusį pasakos personažą, vardijo skaitytas knygas, kuriose pagrindiniai veikėjai - graužikai. Kalbėta apie pagarbą Knygai. Svečiai prisiminė, kaip jų mokykliniais laikais vaikai elgdavosi su knygomis. Direktorius prisiminė, kaip I klasėje už tai, kad pažymėdamas skaitytą vietą, užlenkė knygutės lapą, gavo iš mokytojos  skaudų kirtį per pirštus. Berniukai pademonstravo, kaip bjauriai mokiniai elgiasi su knygomis: parodė „Donelaitį“- su išbadytu šimtu raidžių, „Žemaitę“, kuriai trūksta lapų, „Robinzoną“, kuriam įlaužti abu šonai ir t.t. Diskutuota apie Juozo Tumo -Vaižganto aprašytą lietuvio valstiečio pagarbų elgesį su knyga. Ir čia pat, „Pepės“ paraginti , valdžios vyrų akivaizdoje, visi prisiekė, jog pasižada gerbti knygas.
  
              
5-10 klasių mokiniai demonstravo per technologijų pamokas sukurtas menines „Lietuvos tūkstantmečio“ knygas,  kurios net išvaizda nepriminė knygos: išsiuvinėtas Lietuvos  žemėlapis, abėcėlės raidžių karuselė, drobiniu rankšluosčiu apjuostas kardas ir t.t. Visos mokinių pagamintos meninės knygos kvepėjo pagarba lietuviškam raštui.
    
            
Atsakydami į klausimą „Ar įveiks kompiuteris knygą?“  Kupiškio rajono valdžios vyrai ryžtingai teigė: „Jokiu būdu!“, „Niekada!“, „Knyga- meno kūrinys, o kompiuteris tik darbo įrankis“, „Gražiausi žodžiai visuomet bus rašomi ranka“...
           
     
Alizavos mokyklos mokiniai ir valdžios vyrai išsiskirstė, padėkoję vieni kitiems už bendradarbiavimą pripažįstant Knygos vertę, kaip svarbų RAKTĄ į savigarbą, pakantumą ir drąsą žvelgti į gyvenimą.
       
          
Nuoširdžiai dėkojame Kupiškio rajono savivaldybės vadovams už parodytą dėmesį vaikams. Anketų atsakymų skaitymas, įvertinimas, šilta smagi popietė negalėjo nepalikti teigiamų pėdsakų jaunų žmonių širdelėse.
 Mokyklos bibliotekininkė                                                     Danutė Miknevičienė