Naujienos
Įdomi geografijos pamoka

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017 pakvietė išsamiau susipažinti su Šiaurės salomis. Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja Inga Inapienė, kasmet aktyviai prisijungdama prie šio tarptautinio projekto, šiemet pakvietė 7 ir 9 klasių mokinius į netradicinę pamoką, kurios tikslas - susipažinti su Šiaurės salomis.

Pamokos pradžioje mokiniai žiūrėjo filmuką apie unikalų Šiaurės šalių kraštovaizdį, apie neįprastas mūsų akiai žmonių susisiekimo priemones. Pagal matytą filmuką mokiniai turėjo atlikti Protų mūšio užduotis.

Pamokos pabaigoje mokiniai žinojo, kad 2017 m. gruodžio 6 d. Šiaurės šalis Suomija švęs 100 metų nepriklausomybę. Sužinojo, kokius renginius šia ypatinga proga organizuoja Suomijos ambasada Lietuvoje. Mokiniai sužinojo, kad Suomijoje yra apie 80 gyvenamų salų; kad Farerų salos priklauso Danijai; kad Islandija yra didelė sala valstybė, o jos sostinė Reikjavikas, kad Norvegijoje didžiausia ir vienintelė gyvenama sala Svalbardo salyne yra Špicbergenas, o Lokio saloje, kuri savo kontūrais panaši į lokio pėdą, nėra ledynų ir gausu upelių bei ežerėlių, krioklių ir joje gyvena labai gražių žvėrelių: poliarinės lapės, ruoniai, jūrų vėpliai ir kt. Lokio saloje įsikūręs metereologijos institutas, kuriame dirba 9 žmonės. Sužinojo, kad didžiausia pasaulio sala Grenlandija priklauso Danijos valstybei.

Įveikę Protų mūšį mokiniai fantazavo, kurioje saloje apsigyventų, nupiešė savo svajonių salą.

 

Danutė Miknevičienė, mokyklos bibliotekininkė