Naujienos
Dovana geriems skaitytojams

Suplanavę skaitymo laiką 6-10 klasių mokiniai Metų rinkimų knygasskaitė labai intensyviai.

-Vytauto Račicko „Baltose duryse“ tiek daug įvykių ir viskas vykstataip greitai, ir kai reikėjo perskaityti per vieną dieną, net galva apsisuko,-pasakojo dešimtokė Ida.- Užtat tikras atsikvėpimas po sunkių pamokų buvoskaityti G. Morkūno „Velniškai karštas atostogas“. Skaitei ir jautei vasaroskarštį, prisiminei vasarą...“

Vasario 9 d. susirinko į skaityklą visi trokštantys pasidalinti savoįspūdžiais apie ką tik perskaitytas knygas. Prasidėję nedrąsiai, visaistringiau liepsnojosi knygų gerbėjų aistros. Gražu buvo klausyti iš šalies.Šeštokės ir septintokės piktinosi per daug atvirais V. Račicko „Baltųjų durų“erotiniais aprašymais, pernelyg lengvabūdišku veikėjų elgesiu. Dešimtokaiišmintingai lingavo savo jaunas galvas, sakydami:„Dar paaugsite ir suprasite,kad gyvenimas- žymiai sudėtingesnis ir pavojingesnis.“ „Žiaurumas – šios knygosstiprybė. Tokios knygos reikalingos, kad suprastum, koks painus tas gyvenimas.Knygos sukrečia ir tada pagalvoji, kad gal nereikia taip elgtis,“- kalbėjopaaugliai.

V. Račicko „Baltos durys“ sulaukė daugiausiai diskutuotojų dėmesio.Begalybė klausimų gerbiamam rašytojui iškilo. „Atvažiuokite, Rašytojau, pas mus ir mes patirsime kaifą!“ „Atvažiuokite,mes parodysime, kad išmanome daugiau nei „kiaulės apie debesis“! „Mes pakvaišęne mažiau nei Jūs!“ „Jūsų knyga- be iliustracijų, o mes jų turime visą krūvą!“,- šitokius kvietimus prašė perduoti linksmieji diskusijų dalyviai.

                Labai daug pagyrųnusipelnė G. Morkūno „Velniškai karštos atostogos“. „Įdomu skaityti. Daugmistikos. Gera pabaiga.“„Pateikta puiki idėja- per vasaros atostogas žaistidetektyvus.“ „Mistiškai sužmoginta pelkė“.„ Labai gražiai atskleista gamtosreikšmė žmogui, pavyzdžiui, kai viskas gerai, net nesusimąstai, kaip nyku būtųbe paukščių“ ir kt. O kokių gražių citatų šioje knygoje mokiniai surado. Jiecitavo ir juokėsi: „Aš jau poetas, todėl ir skystas.“. „Nesisveikina tikbetoniniai stulpai.“„ Išsišiepiau, kaip ką tik išplautas stiklainis“ ir t.t. Nepaprastos iliustracijos! Labai įdomu būtųsusitikti ir pašnekėti su knygos iliustruotoja Lina Žutaute.

                Netruko fanų ir K. Sajos knygai „Čia kažkasyra“. „Intriguojantis pavadinimas. Gerai, kad siužetas vyksta netradicinėjeerdvėje- ligoninėje. Laiminga pabaiga. „Superinės“ iliustracijos!“

                Tik vienamberniukui patiko O. Jautakės knygutė „Kai aš buvau Kleo“. Jis šioje apysakojeatpažino save: irgi muzikantas, irgi mokytojos sūnus. O kiti kalbėjo: „Na,nebloga knygutė, bet kitos buvo įdomesnės. Nepatiko antroji apysakos dalis.“

                Apie R. Misiūno„Sutrumpintą meilės terapijos kursą“ paaugliai kalbėjo be didelio entuziazmo:„Nepalietė jausmų. Per daug ištęsti pasakojimai“.

                Mokiniai ne tikperskaitė, bet ir patys nupiešė iliustracijas labiausiai patikusioms knygoms.

                Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojaisavo Tarybos posėdyje nutarė padovanoti aktyviausiai skaičiusiems mokiniamsišvyką į Vilniaus knygų mugę. Vasario 17d. šioje mokykloje įprastos pamokosnevyks. 1-5 ir 6-10 klasių mokiniai skaitys 2007-2010 Metų rinkimų knygas.      Po to gamins skirtukus, papuošdami juoslabiausiai patikusiais veikėjais ir įdomiausiomis citatomis.

 

                                              Mokyklos bibliotekininkė    DanutėMiknevičienė