Naujienos
Aukštaitijos regiono etninėje kultūros olimpiadoje - 3 vieta!

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados Aukštaitijos regioninis turas įvyko 2020 m. birželio 16 d. nuotoliniu būdu. Organizatoriai – Aukštaitijos etninės kultūros globos taryba. Jame dalyvavo 23 mokiniai iš rytų ir vakarų Aukštaitijos rajonų. Kupiškio rajonui atstovavo 2 mokinės iš Povilo Matulionio progimnazijos ir Alizavos pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė Aurita Trasykytė.

Prisijungimą organizavo Radviliškio pedagogų švietimo centras. Prisijungus prie Zoom programos olimpiados dalyvius pasveikino ir instruktažą pravedė Aukštaitijos etninės kultūros globos tarybos vyr.  specialistė Vitalija Vasiliauskaitė. Vėliau Moodle programoje dalyviai 45 minutes sprendė testą apie Aukštaitijos regiono etnines kultūrines šventes. Paskui vyko prisijungimas dėl praktinės užduoties. Vieni dalyviai tiesioginiame eteryje pristatė savo antrą užduotį, kiti buvo nusiuntę komisijai filmuotą medžiagą. Olimpiados dalyvius vertino 5 komisijos nariai, vadovaujami  Aukštaitijos EKGT pirmininkės Zitos Mackevičienės.

Visi olimpiados dalyviai puikiai atskleidė kūrybinius gebėjimus puoselėjant savo krašto prigimtinę kultūrą: muzikuodami, dainuodami, pristatydami savo rankų darbus. Alizavietė Aurita Trasykytė kupiškėnų tarme pasakojo apie kiaušinių dažymo tradicijas Kupiškio krašte ir savo žinias demonstravo praktiškai.

Sulaukėme džiugios žinutės, kad Aurita pelnė 3 vietą ir vertinimo komisija ją siunčia į respublikinį turą (kuris vyks rudenį).

Auritą olimpiadai ruošė dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Audronė Užtupienė ir  bibliotekininkė Danutė Miknevičienė.