Naujienos
Apie tai, kaip padėti vaikams prisijaukinti gerą knygą

              

Kaupias debesys pikti.

Lyja visą dieną.

-Mama, mama, paskaityk

Pasaką man vieną!

 

                      Garsios poetės Janinos Degutytės eilėmis prasidėjo popietė  Alizavos pagrindinės mokyklos skaitykloje. Susibūrimo tikslas- supažindinti priešmokyklinės grupės ir I-V klasių mokinukus su geriausių 2009 metų vaikų knygų penketuku.

                      Knygas pristatyti vaikams buvo pakviestos jų mamytės. Prieš tai, žinoma, joms suorganizavus pamokymus apie garsinio skaitymo būdą bei jo naudą, apie pasirengimą garsiniam skaitymui bei jo atlikimo techniką. Mamytės, pasirinkusios knygas, ruošėsi meniniam jų pristatymui.

                      Ir štai mama Jolanta atvyko persirengusi knygų fėja. Savo rankose ji turėjo rašytojos Onos Jautakės knygutę „Gimtadienis su žvirbliu“. Knygų fėja pasakojo vaikams apie mielą sparnuotą katinėlį, kurį berniukas Titas pavadino Žvirbliu. Šitą knygutę būtinai turi perskaityti kiekvienas vaikas, nes joje rašoma apie pačią svarbiausią vaikų šventę- GIMTADIENĮ!

                      Mama Raminta, pasivertusi elegantiška juoda ragana, prie siautulingo laukinio šokio garsų skaitė eilėraštį „Apie nepažįstamą raganą“. Buvo baugu, paslaptinga ir labai suviliojo. Ir kaip po viso to tu iškęsi neperskaitęs  Ramutės Skučaitės  nuostabiųjų eilių „Jei nereikėtų skubėti!“?

                      Gauruota galva ir akys panašios į dideles slyvas- šitaip pasirėdė mama Sigita. Ji gi - Trenktukė iš Liūno! Rašytojos nuo Kupiškio krašto Renatos Šerelytės knygos „Trenktukė, liūno vaikas“ personažas! Jeigu personažas komiškas, tai ir knyga turėtų būti komiška. O komiškos knygos vaikams labai patinka!

                      Pedantiškai tvarkinga, tautiniais raštais margintu sijonu pasipuošusi močiutė (mama Irena) vaikams pasakojo, kad pakeliui suradusi didžiulį knygų medį, nuo kurio nusiraškė pačią gražiausią- Gendručio Morkūno „Blusyno pasakojimus“. Švara kvepianti močiutė su vaikais diskutavo apie šviesoforą ir jo spalvas, apie tai, kas nutinka, kai ilgai dega raudona šviesoforo spalva. Ogi automobilyje vaikai pritaško jogurto, primėto saldainių, pritrupina sausainių ir apmušaluose... prisiveisia blusų. Tada vaikai pradeda kurti „Blusyno pasakojimus“, kuriuos taip norisi perskaityti.

                      Visiškai kitokia- „mandra“- bobute pasirėdžiusi mama Virginija sudomino vaikus pasaka apie kiškutį, kuris valgė labai daug skanėstų ir nuo to valgymo išbrinko, ištino ir didžiuliu milžinu pavirto. Mandroji bobutė demonstravo vaikučiams ypatingąją dietą ir prašė jas garsiai skaityti. Krykštaudami vaikai choru skaitė pusryčių, pietų, pavakarių dietas ir „morkų dietos sapnas“ juos labai sudomino. Viską metę, jie skaitys Kęstučio Kasparavičiaus knygutę „Kiškis Morkus Didysis.

                      Visos penkios vaikų Metų rinkimų knygos labai gražios, viliojančios savo nuotykiais, pažinimo džiaugsmu. Vaikai skaitys jas kartu su savo mamomis, su mokytojomis dalinsis skaitymo džiaugsmu ir taps kūrėjais- gamins literatūrinius personažus, aprašys jų charakterį, išvaizdą, rašys, kodėl jiems taip patiko.

 

                    Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė