Naujienos
Anykščiuose pristatėme kupiškėnų tarmę

Gruodžio 12 dieną į Anykščių kultūros centre Anykščių rajono savivaldybės ir Lietuvių kalbos instituto organizuotą Tarmių festivalį suvažiavo mokyklinis jaunimas iš Vilniaus, Zarasų, Utenos, Molėtų, Varėnos, Rokiškio, Kupiškio ir Anykščių rajonų. Gyvoje kalbos pamokoje-konkurse susirungė 13 jaunųjų ir 11 vyresniųjų pasakorių ir net šeši teatriukai. Kas sekė pasakas, kas porino istorijas, deklamavo eiles, kiti vaidino miniatiūras. Visus scenoje pasirodžiusius vaikus vienijo tai, kad jie pristatė kokią nors tarmę- dzūkų, žemaičių, rytų bei pietų aukštaičių, kupiškėnų.
Tarmių festivalyje Kupiškio krašto tarmę reklamavo Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai: skaitovė trečiaklasė Rusnė Baliūnaitė, pasakorė Dalė Miknevičiūtė (10 kl.) ir 6-10 klasių mokinių lėlių teatriukas „Vabalų vesėlios“ (13 mokinių, vadovė Romalda Likienė). Seną Pulgio Andriušio pasaką „Vabalų vestuvės“ išsivertę į savo krašto tarmę, moksleiviai kvietė pasigrožėti šmaikščia ir spalvinga Kupiškio krašto tarme bei pasijuokti iš žmonių ydų.
Didžiuojamės, kad Alizavos mokyklos pasakorė Dalė Miknevičiūtė buvo atrinkta į geriausiųjų trejetuką (užėmė 2 vietą!), apdovanota Lietuvių kalbos instituto direktorės Joanos Zaborskaitės Padėkos raštu bei vertingomis knygomis. Visi konkurso dalyviai- elektroninėmis Dabartinio lietuvių kalbos žodyno knygomis.
Po konkurso turėjome galimybę susipažinti su tautinių mažumų kultūra ir kalba. Klausėmės puikaus Lietuvos rusų, baltarusių, lenkų jaunimo koncerto.

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė