Naujienos
„KeiSkSieK“!

 

2012 metų sausio 19 – 21 dienomis „KeiSkSieK“ komanda lankėsi Alizavoje, kur vedė mokymus Alizavos pagrindinėje mokykloje.

 

 

Savo įspūdžiais pasidalino projekto vedėjai -  Neformali jaunimo grupė „KeiSkSieK“:

 

„Vieną vasarą buvome kaime ir niekaip negalėjome sugalvoti ką veikti, o ką jaunimas veikia mažuose miesteliuose? Kaip jie leidžia savo laisvalaikį…? Kad tai sužinotume ir patys pasidalintume savo mėgstamais laisvalaikio praleidimo būdais mes parašėme projektą (JTBA) ir gavome pinigų, kad galėtume aplankyti jūsų ir dar 9 kitus miestelius. Lankėmės jau penkiuose ir visi jie tokie skirtingi, juose mes tiek daug pamatėme, išmokome ir išmokėme…Į Alizavą atvykome pasižiūrėti, kaip bus pas jus, ką išmoksime vieni iš kitų…

 

 


Į istorijos kabinetą susirinko kelios klasės, pirma kiekvienas pasakėme savo vardą ir tai ką labiausiai mėgstame, antras ratas buvo tiesiog vardų, po jo žaidėme įvairius  vardų žaidimą su būgnų lazdele (visi stovi ratu, rato viduryje stovėjo žmogus su būgnų lazdele, žaidimas prasideda, kai pasakomas vadas žmogaus esančio rate (pvz.:Agnė), esantysis viduryje turi tą žmogų paliesti lazdele, Agnė turi pasakyti kito žmogaus esančio rate vardą kol jos nepalietė lazdele, kai lazdelė paliečia nesuspėjus ištarti kito vardo paliestasis keliauja į rato vidurį), kitas žaidimas buvo paparaciai.

 

 

 

 

 

Po daugelio susipažinimo žaidimų rašėme taisykles, prašydami dėmesio į pagalbą kvietėmės „tyliąją lapę“, pasidalinome lūkesčiais ir baimėmis.

 

 

 

Žinoma, parodėme daug dėmesio sulaukusį žaidimą klyną, kurį vėliau patys vaikai aprašė net savo mokyklos laikraštyje ;)

 

 

Po susipažinimo ėmėmės rimtesnio metodo „Vandenynas“, kurio metu turėjome tapti komanda ir išsigelbėti iš laiko katastrofos. Dieną pabaigėme smagiais stalo žaidimais.

 

 

Pagrindinė antrosios mokymų dienos užduotis tapo simuliacinis žaidimas – “Mano miestelio projektas”. Per šį interaktyvų metodą, jaunimas galėjo įsitraukti į projekto kūrimą, rašymą, lėšų rinkimą. Tai komandinė užduotis, kurios metu grupė turi surinkti tam tikrą sumą pinigų ( virtualius pinigus). Už kiekvienos užduoties atlikimą gaunama nustatyta suma pinigų ( užduotys: sužinoti ką jūsų miestelis turi, padaryti gerą darbą miestelio bendruomenei, sužinoti kas yra projektai, savanorystė ir kt. )

 

 

 

 

Diena vėl baigėsi stalo bei aktyviais žaidimais. Keistas jausmas…niekas nenori išeiti iš mokyklos, programa turėjusi pasibaigti 18.00 val. pratęsiama iki 20.00. Gera, kai norisi būti kartu…:)

 

 

 

 

Paskutinė diena – labiausiai patikę žaidimai, padėkos, diplomai, aptarimas, šypsenos, džiaugsmas dėl tokio puikaus savaitgalio ir liūdesys…

 

 

 

Mes niekada nepamiršime šio nuostabaus miestelio, vaikų, mokytojų…Važiuojant namo liūdesys buvo toks šviesus ir geras…kažkuri tarstelėjome…”Norėtųsi čia vykdyti dar ne vieną projektą”. Tikime, kad taip ir bus…:)“
 

Ačiū projekto vedėjams, iki kitų džiugių susitikimų!