Biblioteka
Virtualus skaitymo konkursas „SKAITYK IR MĄSTYK!“

Balandžio 2-ajai – Tarptautinei vaikų knygos dienai - paminėti Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka paskelbė virtualaus skaitymo konkursą „SKAITYK IR MĄSTYK!“. Dvi savaites, karantino atostogų metu, mokyklos laikraštuko „Šratinuko“ facebook paskyroje kasdien buvo skelbiamas vis naujas klausimas ir nuoroda į knygos ištrauką, kurioje slypėjo atsakymas į pateiktą klausimą. Kiekvienos dienos vakare buvo skelbiami DIENOS LAIMĖTOJAI ir užduotis kitai dienai.

Konkursu aktyviai susidomėjo 7-10 klasių mokiniai. Jie skaitė ištraukas iš virtualių knygų, o atsakymus pateikdavo žinutėmis per Messenger. Vieni atsakinėjo kasdien, kiti kurią nors dieną pamiršdavo.  Mokiniai, dalyvavę konkurse, susipažino su penkiolika įdomių vertingų lietuvių ir užsienio autorių knygų, kurias išleido „Nieko rimto“ leidykla, pateikianti knygų ištraukas paskaityti virtualiai. Mokiniai ne tik lavino skaitymo įgūdžius, bet ir gilino tekstų suvokimą, stiprino kritinį mąstymą. Jie per atostogas pratinosi prie mokymosi virtualioje erdvėje. Ne vienas susirado knygą, kurią labai norėtų perskaityti visą.

„Šratinuko“ facebook paskyroje buvo skelbiami IŠMANIAUSIEJI SKAITYTOJAI, kuriuos laikino draugai, tėveliai, mokytojai, giminaičiai.

Jeigu kada nors bus organizuojama tikroji Vaikų knygos dienos šventė, šie Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos IŠMANIEJI SKAITYTOJAI turėtų būti jos dalyviais.

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė