Biblioteka
Vaikiškų knygų penketuko pristatymas

Tradiciškai įsibėgėja vaikų Metų knygos rinkimai Kupiškio r. Alizavos pagrindinėje mokykloje. Jau daug metų dalyvaudami šioje akcijoje įsitikinome, kad joje dalyvauti reiškia skaityti ne bet kokias, o tik labai geras knygas.

Gruodžio 18 dieną vykusioje mokyklos bendruomenės šventėje mokiniai, tėveliai, draugai išradingai pristatė susirinkusiems vaikų knygų penketuką.

Šiuolaikinių raganų šeimynėlę linksmai suvaidino ketvirtokė Guoda Radinaitė, jos broliukas pirmokas Ronaldas, aštuntokė sesė Ugnė ir draugė dešimtokė Ieva Vainauskaitė. Šiuolaikiniams vaikams- ir ragana šiuolaikinė. Vieniša, kaip ir vaikai, kurių tėveliai dirba užsienyje, o į namus tik dovanas siunčia. Raganaitės Šiokiostokios tėveliai- mokslininkai, skraido po planetas skaitydami pranešimus mokslinėse konferencijose, o dukrai tik dovanėles numeta. Liūdna raganaitei ir ji susipažįsta su žmonių vaiku Stasiuku. Vaikus aplanko meilė! Tomo Dirgėlos knyga „Apie raganą Šiokiątokią“ įvertinta kaip stilingiausių iliustracijų knyga ir kaip reikšmingiausio debiuto 2014 m. knyga. Autorius labai gražiai žaidžia kalba. Anot paties autoriaus, jis parašė vaikams šią knygutę tam, kad pastarieji nepamirštų labai svarbaus lietuvių liaudies pasakų personažo- raganos.

Vienišąją gėlininkę iš Birutės Maar knygos „Gėlininkė“ suvaidino ketvirtokė Aurita Trasykytė. Mergaitės mama, Jolita Trasykienė, ne tik padėjo dukrai suprasti knygą, bet ir talkino vaidinant. Mamytė nuostabiai įkūnijo ir gėles, ir piktąjį sūrininką, ir gražųjį nepažįstamąjį. Birutė Maar savo knygoje „Gėlininkė“ aprašo Pietų Italijos miestelį, kuriame vasarojo. Akmeninės siauros gatvelės, be mašinų, kepyklėlė, sūrių parduotuvė, kapinaitės,- visas miestelis kaip pasaka. Ir rašytoja įkūrė pasaką šiame pasakiškame miestelyje. Poetiška suaugusiųjų meilės istorija: ir liūdna, ir linksma. Vieniša mergina, bendraujanti tik su gėlėmis, atranda ryšį su žmonėmis. Įspūdingai aprašytos gėlės- Dievo stebuklas, skirtas žmogui grožėtis. Sakoma, kad kai gėlė žino, kad bus nuskinta rytoj, ji prasiskleidžia dar ryškiau ir dėl to nė kiek nejaučia liūdesio.

Ištrauką iš Ramunės Savickytės knygelės „Adelės dienoraštis. Ruduo“ perskaitė ketvirtokė Adelė Baronaitė. Labai gražiai, labai išraiškingai, nes mergaitei knygutė labai artima, labai sava. Ir ji nepaprastai karštai myli savo tėtį, nors „jo žandai ir badosi“. Knygutės autorės tikslas buvo parodyti vaikams, kas yra dienoraštis. Dienoraštis- tai puiki proga išsikalbėti. Kiekvienas vaikas patiria neigiamų emocijų ir dažnai nėra kam jo paguosti, ir tada geriausiu draugu gali tapti sąsiuvinis, kuriame išlieji visus savo jausmus bei užplūdusias mintis.

Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“- tai labai gražus pasakojimas apie lietuviškos girios glūdumoje stūksantį miškinukų miestą ir mažyčius jo gyventojus. Kaip mažyliai Pinis ir Ukė ieško savo pradingusio draugo, vaidino trečiokai, broliukas ir sesutė,  Eimantas ir Evelina Čereškevičiai. Jų gerąjį bičiulį atsiskyrėlį Aulaukį - dvynukų kaimynė dešimtokė Laura Bartkevičiūtė. Trijulė suranda ant beržo tošies surašytą Enikšio sutartį ir leidžiasi į nuotykių bei pavojų kupiną kelionę, susiduria su klasta, išdavyste, nugali savo baimes, įveikia priešus, atskleidžia Nugrimzdusios pilies paslaptį. Ši knygutė- detektyvų mėgėjams.

Rimanto Stankevičiaus „Pūgos durys“ –rimuota pasaka parašyta pagal lietuvių tautos sakmes ir padavimus. Tai sudėtingesnė knygutė, kurią būtinai turi skaityti visi šeimos nariai, kad tėveliai ar seneliai galėtų vaikui paaiškinti, ko jis nesuprato. „Išguitosios pasakojimą“ iš šios knygutės susirinkusiems įspūdingai perteikė studentė Dalė Miknevičiūtė.