Biblioteka
Tradicija tapęs protėvių šventvietės lankymas

Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės žygis į mitologinį Dijokalnį Zasinyčių miške rugpjūčio 16 dieną jau tapo tradiciniu. Tačiau kas kartą jis vis kitoks. Ir ne todėl, kad keičiasi žygio dalyviai. Kasmet einame jo aplankyti turėdami vis kitą tikslą. Praėjusiais metais atsisveikinome su kalnu, pasižadėję aptverti ąžuoliuką, o šį kartą buvo smalsu pažiūrėti, kiek gi paaugo jaunasis „Dijoko“ ąžuolėlis.

                      Šiemet žygiavome neįprastai. Didžiule atrakcija visiems tapo važiavimas smarkiai pažliugusiu miško keliu su visureigiais, kuriuos vairavo Pasvalio visureigių klubo „4x4“ nariai: Vytautas Užtupas, Eligijus Maračinskas ir Vladas Užtupas. Šįkart žymiai garsiau ir sklandžiau skambėjo sutartinės ant Dijokalnio, nes į žygio dalyvių gretas įsiliejo P.Matulionio progimnazijos etnokultūros būrelis „Zbitkai“, vadovaujami mokytojos Daivos Palionienės. Jau trečius metus visus stebina krivis Gediminas Žilys, sukurdamas labai iškilmingą ir šventą aplinką, skrupulingai atlikdamas protėvių šventvietės garbinimo apeigas.

                      Pagerbdami Dijokalnį kalbėjome, ką mums reiškia ši legendomis apipinta vieta, ką apie ją sužinojome apklausę senuosius gyventojus. Pasižadėjome tęsti Dijokalnio tradiciją, augindami ąžuolą, kasmet jį aplankydami ir papuošdami javų bei lauko gėlių vainikais, kaskart jaunimui primindami mūsų ainių švenčių papročius.