Biblioteka
SUSIPAŽINO SU POETU DAINIU GINTALU

Alizavos pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai susipažino su šmaikštaus poeto Dainiaus Gintalo knyga „Duokit kelią begemotui!!!“.

Ketvirtokai mokėsi greitai skaityti greitakalbes „Nykštukas nykštukui“, paskui tarpusavy rungtyniavo, kuris greičiau jas perskaitys.

Paskui klausėsi linksmų eilėraščių apie Lumpsę Plumpsę Barabumsę, apie Braškę, apie varlę, apie musių grandinėlę ir piešė poeto Dainiaus portretą.

Vakare visi jungėsi į virtualų susitikimą su knygos autoriumi.

Poetą Dainių Gintalą kalbino vaikų knygų fėja Inga Mitunevičiūtė.

Ji pranešė, kad Dainius Gintalas moka prancūzų kalbą ir iš jos verčia, kuria libretus miuziklams ir eiles eiliuoja, o kadaise labai mėgo majonezą ir apie jį netgi buvo parašęs poemą! Ilgus metus Dainius buvo vaikų poetas be eilėraščių knygos vaikams, bet, laimei, šitai ištaisė ir išleido smagiausių nutikimų ir šmaikštybių kupiną poezijos knygą „Duokit kelią Begemotui!!!“ (leidykla Žalias kalnas).

Paaiškėjo, kad Dainius vaikystėje labai mėgo vartyti akmenis (po jais ieškodavo sliekų), o kad pasveiktų nuo sunkios ligos net gyvatės sriubą valgė. Buvo vaikas su pūstais žandukais ir turėjo geltoną begemotą, net tėvai pravardžiavo begemotu. Todėl neatsitiktinai ir atsirado knygos personažas begemotas.

Šiandien poetas darbuojasi sodyboje, mėgsta stebėti paukščius, labai mėgsta lipdyti iš molio ir... fotografuoja lauko tualetus (nykštukų namelius).  Išleista knyga apie begemotą, kuris užsiima kinų kovos menu Tai Či, atvedė Dainių į karatė sportą. Šiuo sportu užsiiminėja jau 1,5 metų, turi oranžinį diržą ir kaskart po treniruotės jaučiasi labai laimingas.

Poetas ne tik atsakė į pateiktus klausimus, bet ir repuodamas paskaitė eilių apie begemotą, paskui labai greitų linksmų greitakalbių. Papasakojo, kad jos atsiranda iš nuogirdų.

Rašo eilėraščius tik ranka, ant popieriaus lapų. O kai rašo, tai dirba ne tik ranka, bet įsijungia ir visas kūnas. Dar mėgsta ir tapyti.

O mėgstamiausias filmukas – apie begemotą, kuris bijojo skiepų.