Biblioteka
ŠIAURĖS ŠALIŲ KNYGŲ POTVYNYJE

Išgirdę, kad Panevėžyje, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, inkarą išmetė Vikingų laivas, Alizavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai kaip mat susiruošė į kelionę.

Prie įėjimo pasitiko šiaurietiškų istorijų herojai. Tai jie atplaukė milžinišku Vikingų laivu iš Islandijos. Juodos varnos kvietė kilti į viršų ir įsakinėjo, kokias užduotis kiekvienoje stotelėje  reikia atlikti. Kiekvienas lankytojas gavo po Knygų potvynio pasą, kuriame žaismingais antspaudais turėjo pasitvirtinti, kad sėkmingai įveikė nurodytą užduotį.

 Vaikai magnetinėmis meškerėmis žvejojo butelius, traukė iš jūros, perskaitę butelių etiketes sužinojo įdomių faktų apie vikingus, perskaitė žinutę iš buvusių dalyvių, paliko savąją.

Kiekvienas pasuko laivo vairą, atliko išsuktą užduotį, sužinojo, į kokį herojų yra panašus ir kokių super galių turi.

Gražino, aprengė gerai žinomus herojus, pasimatavo jų atributus, palygino savo pėdą su Trolio ir Nykštuko Nilso, nusifotografavo.

Ant kabančių popieriaus lapų perpiešė knygų iliustracijas.

Literatūriniame žemėlapyje ieškojo knygų herojų gimtųjų vietų ir žymėjo jas magnetukais.

Kūrė eiles pagal puokių techniką, kai pirmosios eilutės sudėliotos, o iš duotų žodžių reikia sudėlioti antrąsias eilutes ir taip sukurti ketureilius.

Žiūrėjo pasirinktus filmus, pastatytus pagal šiaurietiškas knygas. Antrokai ir trečiokai – apie Mažylį ir Karlsoną, o ketvirtokai su pirmokais – apie šiauriečių stipruolį Torą.

Nusileido į Pepės namą laivo dugne. Čia susipažino su stipriomis garsiomis šiauriečių moterimis, pynė Herojų kasas, pavartė knygas, apžiūrėjo sraigtinius laiptus.

Mokiniai aktyviai dalyvavo visose edukacijose. Sužinojo, ko nežinoję. Patyrė smagų literatūrinį nuotykį.