Biblioteka
Šeimų varžytuvės Alizavos mokykloje

„Sakyk, mamyte, pasaką ilgiausią

                      Ir niekur nuo ratelio, niekur nenueik tu,

                      O aš gražiai Dievulį paprašysiu, pamaldausiu,

                      Kad tavo siūlas niekad nesibaigtų.“

                                                            Bernardas Brazdžionis.

                     

 

Ir knyga žymiai gražesnė, ir pasaka įdomesnė, kai skaitoma kartu su mylimais žmonėmis: mamyte, tėčiu, močiute ar seneliu. Skaityti pasakų knygas paprašėme pradinių klasių mokinių tėvelių ir senelių. O spalio 25 dieną pakvietėme juos į šeimų varžytuves. Ne visi atsiliepė į mūsų kvietimą. Kai kas nepalaikė tai už rimtą, ne vienam sutrukdė darbo grafikas. Tačiau dideliam mūsų, organizatorių, džiaugsmui į varžytuves atvyko net 9 šeimos!

                      Elados ir Mato Paslauskų dirbančius tėvelius vadavo net promočiutė Janina Glemžienė, Imanto ir Aurido Meškelių- močiutė Lina Meškelienė. Ugnės Užusienytės mamytei Jolantai į pagalbą atskubėjo jos tėtis (Ugnės senelis) Antanas Meilus. Močiutės ir mamytės apsuptyje laiminga šypsojosi Jonė Baradinskaitė. Kamilė Bartkevičiūtė atvyko su vyresniąja sese Viktorija ir mamyte Raminta, Rusnė Baliūnaitė su 3 metukų sesyte Vakare ir mama Sandra, Aurelijus Jonutis su mama Rima  ir tėčiu Artūru, Milda Balnevičiūtė su mama Regina. Antrokę Adelę Baronaitę atlydėjo visas būrys giminaičių: mama Lijana, tėtis Dalius, sesytės Kotryna ir Elzytė ir net teta Roma!

                      Šeimų komandos turėjo pristatyti savo pasaką ir pagamintą pasakos veikėją, paruošti po klausimą varžovams,  įkomponuoti į savo pasaką pasirinktą senovinį buities rakandą ir atsakyti į  viktorinos klausimus apie pasakas.

                      Šeimos atvyko rimtai pasiruošusios ir labai įdomu buvo žiūrėti jų pasirodymus. Negirdėtą pasaką sekė promočiutė Janina. Apie vištytę, dėjusią auksinius kiaušinėlius, ir labai godžią jos šeimininkę, uždariusią vištytę į narvą. Puikus pasakos moralas- jei per daug norėsi, nieko neturėsi. Baronų šeima įspūdingai suvaidino pasaką „Kaip vilkas uodegą prišalo“. Linksmus Pinokio nuotykius demonstravo žavioji Baliūnų šeimynėlė. Mielą akiai žvėrelių teatriuką sukūrė Janučiai („Rudžio ir Gudrės nuotykiai“ A. Casalis). Žavius vandens gyventojus iš „Dainuojančių pasakų“ knygos pristatė Bartkevičių šeima. „Pagranduką“ komiškai suvaidino Balnevičių šeima. Labai gražūs ir mieli buvo Baradinskų „Trys paršeliai“. Puikiai pasirodė Ugnės Užusienytės komanda, vaidinusi brolių Grimų pasakos „Varlė karalienė“ ištrauką. Graži ir pamokanti Meškelių pasaka „Apie lapę, kuri eglę kirto“. Gražiausi kostiumai, puikios dekoracijos! Vaikai vaidino, kaip tikri artistai. Kai šalia mama ar tėtis, viskas sekasi sklandžiai. Reikia tik įsivaizduoti, kiek džiaugsmingų emocijų patirta šeimose bestatant šiuos vaidinimus!

                      Nė kiek ne mažiau nustebino ir komandų pagaminti pasakų personažai. Rusnės Baliūnaitės senelis išskobdavo iš medžio tikrų tikriausią Pinokį. Bartkevičių šeima ( net nežinia kokia technika) pagamino nuostabiai mielą ančiuką. Džiugino akį ružavas Baradinskų siūtas paršelis. Labai juokingas Balnevičių keptas pagrandukas. Išradinga pasakos apie strazdelį Meškelių kompozicija. Originaliai nuraštuotas Paslauskų auksinis kiaušinis. Paslaptinga iš rudeninių lapų pagaminta Užusienių lėlė-princesė. Linksma iš rudų siūlų nunerta Baronų lapė –rankinė.

                      Kodėl taip ir neištekėjo varlė? Kokie Eglės žalčių karalienės vaikų vardai? Kelintas brolis kvailys? Linksmus klausimus uždavinėjo komandos viena kitai. O suskubę atsakyti gavo po skanų saldainį.

                      Po šmaikščių klausimų atsakymų kiekviena komanda turėjo pasirinkti po senovinį daiktą ( pasiskolinome iš „Glemžų seklyčios“ muziejaus !) ir sugalvoti, kaip jį pritaikyti savo pasakoje.

Klumpės, mediniai skaitliukai, avikirpės žirklės, špižinė keptuvė ir kt. tuoj pat gavo po vaidmenį naujai sukurtose pasakose.

                      Ir žilos galvos, ir mažos galvelės susiglaudė beieškant atsakymų į sudėtingus viktorinos apie pasakas klausimus.

                      Varžytuvininkų pasirodymus atidžiai stebėjo ir griežtai vertino ypatinga komisija: šviesioji fėja ( lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė), tamsioji fėja (dramos mokytoja Romalda Likienė) ir gražioji princesė ( priešmokyklinės grupės vadovė Rima Dyraitė). Ilgokai teko paplušėti fėjoms, kol susumavo rezultatus.

Pagaliau skelbiami ir karūnuojami nugalėtojai. „Pasakų karalių“ titulą pelnė Sandros, Rusnės ir Vakarės Baliūnų šeima. „Pasakų princų“- gausi Baronų komanda. „Karaliaus juokdariai“- Ugnės Užusienytės šeima.  Nugalėtojams- karūnos ir skanūs bei gražūs šakočiai- renginio rėmėjos Danutės Mažeikienės dovana. Kiekvienam mažajam dalyviui- po saldainių girliandą, o mamytėms, tėtukams, močiutėms ir seneliui- mokyklos direktoriaus Gintaro Paškausko padėka už nuoširdų bendradarbiavimą, vykdant skaitymo skatinimo projektą „Pasaka- kartų tiltas“.